آموزش و ترفنداخبار

آموزش بازی Pokemon Go ؛ نکات ساده‌ای که قبل از شروع باید بدانید

بازی پوکمون گو (Pokemon GO) را می‌توان نقطه عطف عرصه بازی‌های واقعیت افزوده در تلفن‌های هوشمند در نظر گرفت. این بازی تنها در عرض چند هفته به شهرت جهانی دست یافته و کاربران زیادی را از کار و زندگی انداخته است. حتما خبرهای مربوط به این بازی را طی هفته‌های قبل در خبرگذاری‌های مختلف مطالعه کرده‌اید. اما اگر یکی از کاربران تازه کار در این بازی جذاب هستید، مطمئنا این ۱۰ آموزش بازی Pokemon Go در مقاله ما به شما در پیش بردن مراحل بازی کمک شایانی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

کاربران به خاطر علاقه شدید خود به شکار پوکمون‌ها تنبلی را کنار گذاشته و به بیرون می‌روند. ممکن است در برخی پارک‌ها و فضاهای عمومی افرادی را در حال اجرای این بازی محبوب مشاهده کنید. چنین چیزی تاکنون در هیچ بازی محبوبی در تاریخ اتفاق نیوفتاده است؛‌ شاید به همین خاطر پوکمون گو را پدیده عرصه گیمینگ می‌دانند.

چه کاربر تازه کاری در پوکمون گو هستید و چه در آن رشد خوبی داشته‌اید، لیست ۱۰ آموزش بازی Pokemon Go در این مقاله می‌تواند شما را در موفقیت بیشتر یاری کند.

 

آموزش بازی Pokemon Go : قدرت پوکمون‌ را همان ابتدا افزایش ندهید

آموزش بازی Pokemon Go

همانطور که می‌دانید در بازی پوکمون گو باید موجوداتی به نام پوکمون را شکار کنید. پس از شکار کردن این موجودات گزینه Power Up را با رنگ سبز در کنار آن مشاهده می‌کنیم (مطابق تصویر بالا). ممکن است بلافاصله پس از شکار پوکمون‌ها یا همان پوکمون اولیه بخواهید به سرعت از این گزینه استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه کمی صبر کنید.

قدرت بخشیدن به پوکمون‌ها موجب تکامل آنها نمی‌شود و احتمالا یک پوکمون قدرتمند و بهتر را به زودی شکار خواهید کرد. بهترین راه تکامل یک پوکمون، شکار موجودی با قدرت مشابه با همان است تا آب نبات‌های مخصوص شما (Pokemon Candies) ذخیره شوند.

به عنوان مثال ممکن است همچون تصویر بالا کار خود را با پوکمون Charmander آغاز کنید. اگر بخواهید همان ابتدا قدرت آن را بیشتر کنید، آب نبات و معجون با ارزش خود را در همین راه از دست خواهید داد. حتی اگر هرگز با یک Charmander همچون این پوکمون در محیط روبرو نشوید، باز هم این موجود تا زمانی که به Charmeleon یا Charizard تکامل پیدا نکند، قدرتمندتر نخواهد شد. به زودی پوکمونی با قدرت بیشتر از Charmander شکار خواهید کرد.

بنابراین بهتر است تا زمانی که به اندازه کافی از یک نوع پوکمون در محیط شکار نکرده‌اید، صبر کنید. سپس می‌توان پوکمون با CP بالاتر را قدرتمند نمایید. درنهایت قدرتمند کردن این پوکمون کاملا تکامل یافته به نفع شماست.

آموزش بازی Pokemon Go : تکراری‌ها را انتقال دهید

آموزش بازی Pokemon Go

در اختیار داشتن پوکمون‌های مشابه در جمع خود آنچنان سودی ندارد اما انتقال یا همان ترانسفر آنها به نفعتان است؛ درست مثل ترانسفر شدن بازیکنان فوتبال توسط باشگاه‌هایشان. اگر در صفحه مربوط به هر پوکمون به انتها مراجعه کنید، گزینه ترانسفر را مشاهده خواهید کرد؛‌ این گزینه در پایین نقشه مکان شکار شدن پوکمون تعبیه شده است. اگر از این دکمه استفاده کنید، پوکمون شما برای پروفسور بلوط ارسال می‌شود (یعنی برای همیشه شما را ترک می‌کند). این پروفسور در عوض پوکمون ارسالی یک آب نبات برایتان می‌فرستد و بدین ترتیب امکان تکامل دادن پوکمون‌های باقی مانده وجود دارد.

با شکار هر پوکمون سه آب نبات در اختیار شما قرار می‌گیرد، اما با ترانسفر کردن هر پوکمون مشابهی که شکار می‌کنید، در حقیقت از هر پوکمون چهار آب نبات را به دست می‌آورید. البته پیشنهاد می‌کنیم همیشه پوکمونی با کمترین CP را ترانسفر کنید. اگر یک پوکمون Bullbasaur با ۲۰۰CP و یک Bulbasaur دیگر با ۴۰CP در اختیار دارید، حتما دومی را برای آن پروفسور ارسال کنید.

آموزش بازی Pokemon Go : ترانسفر همیشه بهترین راه نیست

آموزش بازی Pokemon Go

پیشنهاد می‌کنیم موجودات Pidgeys و Rattatas را خیلی سریع در بازی ترانسفر نکنید. تکامل دادن یک پوکمون حدود ۵۰۰ ایکس پی به سطح مهارت شما می‌افزاید. بنابراین ابتدا باید XP بیشتری را جهت تکامل دادن این موجودات پرنده جمع آوری کند.

اما چرا Pidgey؟ این موجودات با ارزش را می‌توان تنها با ۱۲ آب نبات مخصوص تکامل داد. پوکمون‌های دیگر نظیر Rattata به ۲۵ آب نبات نیاز دارند. این در حالی است که بیشتر موجودات بازی به ۵۰ یا ۱۰۰ آب نبات تکاملی نیاز دارند. با توجه به وفور این موجودات (پیجی‌ها)، آنها را می‌توان گنج‌های XP بازی در نظر گرفت.

بنابراین اگر آب نبات‌های Pidgey شما به ۱۲۰ و موجودات این گونه به ۱۰ مورد رسید، همه آنها را به سرعت تکامل دهید تا ۵ هزار XP دریافت کنید! توجه داشته باشید که تکامل دادن تعداد زیادی از این موجودات در یک زمان تاکتیک مناسبی محسوب می‌شود.

آموزش بازی Pokemon Go : تخم مرغ شانسی‌های خود را ذخیره کنید

آموزش بازی Pokemon Go

تخم مرغ‌های شانسی به عنوان آیتم‌های جادویی بازی شناخته می‌شوند که برای ۳۰ دقیقه به اندازه دو برابر خود XP به شما خواهند داد، اما باید از این تخم مرغ‌ها کمتر استفاده کنید. این آیتم‌های جادویی کمتر در طول بازی به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرند و می‌توانید آنها را به کمک سکه‌های خود خریداری کنید؛ این سکه‌ها معمولا باید با پول واقعی توسط کاربر خریداری شوند! بنابراین باید از تخم مرغ‌ شانسی خود به صورت عاقلانه و تنها در مواقع ضروری استفاده کنید.

یکی از این شرایط، زمانی است که بخواهید چندین پوکمون خود را به یک باره تکامل دهید. تکامل هر موجود در بازی ۵۰۰ ایکس پی در اختیارتان قرار می‌دهد، اما اگر تخم مرغ شانسی خود را فعال کنید، این میزان دو برابر خواهد شد.

یک شرایط مناسب دیگر برای تخم مرغ‌های شانسی مربوط به زمانی است که بخواهید چند پوکمون را شکار کنید. این مورد می‌تواند مربوط به آغاز کار شما و یا زمانی باشد که به منطقه جدیدی می‌روید. به عنوان مثال زمانی که Pidgey و Rattatas زیادی در شهر شما وجود دارد سعی کنید به جمع آوری موجوداتی از سایر گونه‌ها بپردازید.

آموزش بازی Pokemon Go : ایستگاه‌های پوکمونی خیلی سریع رفرش می‌شوند

آموزش بازی Pokemon Go

ایستگاه‌های مخصوص در بازی برای تمامی کاربران ضروری هستند، چراکه آیتم‌های مورد نیاز شما جهت ادامه بازی نظیر توپ، توت و معجون احیا را تامین می‌کنند. وقتی به این مکان رفته و ستاره میانی را جهت آزاد کردن جوایز خود می‌چرخانید، ایستگاه مربوطه بنفش شده و غیر قابل استفاده می‌شود.

اما اگر به آیتم‌های بیشتری نیاز دارید، تا ۵ دقیقه دیگر این ایستگاه‌ها قابل استفاده خواهند بود. حتی نیازی به خروج و بازگشت دوباره ندارید. اگر یک کتابخانه، پارک یا کافی شاپ در محل زندگی شما به عنوان ایستگاه بازی ثبت شده است، کافیست در همان جا با دوستان خود صبر کنید و هر چند دقیقه یک بار آیتم‌های خود را جمع آوری کنید.

آموزش بازی Pokemon Go : از خرج کردن پول اجتناب کنید

آموزش بازی Pokemon Go

نینتندو در این بخش برنامه‌هایی را در سر دارد. این بازی رایگان است و تا زمانی که احساس نیاز به خرید نداشته باشید می‌توانید تا حدی آن را پیش ببرید. اما درنهایت توپ‌های شما، معجون‌ها و… تمام می‌شود و باید با پرداخت هزینه واقعی از طریق پرداخت درون برنامه‌ای، این آیتم‌ها را خریداری کنید.

اگر مشکلی در این زمینه ندارید، پس پیشنهاد می‌کنیم آیتم‌ها را خریداری کرده و از شکار خود لذت ببرید. اما اگر علاقه‌ای به پرداخت هزینه بر روی یک بازی موبایل ندارید، ایستگاه‌های آیتمی بازی بهترین پیشنهاد ما هستند. این مکان‌ها تنها راه دریافت آیتم به صورت رایگان در بازی هستند و نحوه بهره برداری از آنها را در قسمت قبل توضیح دادیم.

آموزش بازی Pokemon Go : باشگاه بروید

آموزش بازی Pokemon Go

پس از رسیدن به لول ۵ در بازی، به باشگاه‌ها دسترسی پیدا می‌کنید. سایر کاربران در باشگاه‌ها شما را به چشم یک تازه وارد با مرحله ۵ نگاه می‌کنند که قوی‌ترین پوکمون شما Pidgeotto با ۱۵۷ سی پی است. احتمالا در باشگاه‌های اطراف شما فلارون و آرکانین‌هایی با ۱۰۰۰ سی پی نیز حضور دارند اما این به معنای شکست صد درصدی شما نیست.

اولین موضوع مهم در این بخش مربوط به تیم شماست: تیم غریزه (زرد)، تیم والور (قرمز) و میستیک (آبی). تیمی که در ابتدا انتخاب می‌کنید تنها بر روی نوع رقبای شما و اینکه چه کسی را می‌توانید در باشگاه کنترل کنید تاثیر می‌گذارد. بنابراین استقلالی یا پرسپولیسی بودن خود را کنار گذاشته و سعی کنید به تیمی که دوستانتان در آن حضور دارند ملحق شوید تا به کمک همدیگر رقبا را شکست دهید.

به محض اینکه تیم خود را انتخاب کنید، هر باشگاه نزدیک به شما که تیمی دیگر آن را به کنترل خود در آورده به عنوان یک رقیب شناخته می‌شود و در اینجا شما چند برتری دارید. به عنوان مثال هر کسی که به باشگاه حمله می‌کند باید از ۶ پوکمون استفاده کند.

به عنوان مثال ممکن است باشگاهی توسط یک جولتون ۵۰۰ سی پی و یک الکتاباز ۶۰۰ سی پی کنترل شود و تمامی پوکمون‌های شما حدود ۴۰۰ باشند. شاید این یک رقابت غیر ممکن باشد اما در عمل چنین موضوعی مطرح نیست.

آموزش بازی Pokemon Go

پوکمون خود را بر اساس قدرت و نوع موجودات باشگاه مقابل انتخاب کنید. در این مورد خاص از آنجایی که زمین در برابر الکتریسیته مقاوم است، بنابراین پوکمون خود را باید با توجه به همین موضوع انتخاب نمایید. همچنین فراموش نکنید که برای هر نبرد می‌توان از ۶ پوکمون استفاده کرد. بنابراین اگر دو پوکمون اولیه شما در برابر جولتون حرفی برای گفتن نداشته باشند، باز هم ۴ پوکمون دیگر دارید تا الکتاباز را نابود کنند.

به محض اینکه موجودات اصلی و قدرتمند یک باشگاه را نابود کنید، باشگاه آنها بسیار ضعیف و آسیب پذیر خواهد شد. آنقدر باید به جنگ با این موجودات بپردازید تا قدرت این باشگاه به رقم صفر برسد و درنهایت باشگاه آزاد شود. سپس با دکمه پایین صفحه می‌توانید این باشگاه را در اختیار خود گرفته و یک پوکمون قوی در آن قرار دهید.

هر پوکمونی که در جنگ باشگاه‌ها از بین می‌رود را می‌توان با یک معجون خاص نیمه جان کرد و یک معجون دیگر آنها را کاملا سالم می‌کند. اگر پوکون خود را در باشگاهی قرار دهید، تا زمانی که فردی دیگر به آن حمله کرده و نابودش کند در آنجا خواهد ماند. اگر فردی این پوکمون شما را نابود کند، با تنها یک HP در لیست شما قرار خواهد گرفت.

آموزش بازی Pokemon Go : نحوه مبارزه

آموزش بازی Pokemon Go

جنگ‌های واقعی در باشگاه‌ها هیچ شباهتی با پوکمون‌های قدیمی که مرحله‌ای بود و به چهار انتخاب نیاز داشت، ندارد. این جنگ‌ها به صورت زنده پیش می‌روند. لمس سریع بر روی رقیب حمله را آغاز می‌کند، با اسلاید می‌توان جاخالی داد و به محض پر شدن نوار آبی رنگ در بالا سمت چپ می‌توانید از حملات خاص خود استفاده کنید.

بیشتر کاربران تنها به ضربه زدن بر روی رقیب و حمله تمرکز کرده و موارد دیگر را مد نظر قرار نمی‌د‌هند. اما در برخی مواقع این حرکات و تکنیک‌های خاص واقعا کاربردی هستند. به عنوان مثال جای خالی دادن در زمان‌های مناسب می‌تواند علاوه بر ذخیره انرژی شما، موجب زدن ضربات بیشتر به حریفان شود.

علاوه بر این باید به نوع حرکات و جابجایی‌های پوکمون خود دقت کنید. به عنوان مثال پونتیا می‌تواند در اولین حرکت خود تکل بزند و در مرحله دوم حرکت چرخش شعله‌ای را اجرا کند. بنابراین حتی اگر با موجودات آسیب پذیر در برابر آتش بازی می‌کند، ضربه زدن پیاپی بر روی رقیب در حین جنگ آنچنان کارساز نیست. باید از حالت دوم حمله در زمانی استفاده شود که بیشترین خسارت را بر روی رقیب وارد کند.

 

منبعmakeuseof

منتشرکننده : گجت نیوز

یک دیدگاه

  1. سلام دوستان
    من متاسفانه توپم واسه شکار پوکیمونها تموم شده
    من هر بار که میرم توی یه pokestop به محض چرخوندنه صفحه پیغام try again later میده بهم
    ظاهرا تنها راه بدست آوردن توپ همینه
    اما هر بار امین مشکلو دارمو این پیغامو میده لطفا راهنماییم کنید کلافه شدم چند روزه نتونستم بازی کنم چون توپ ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا