اخبار

آیا اپل اطلاعات کاربران آیفون X را لو می‌دهد

آیفون X

اطلاعاتی که به‌تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری می‌توانند به داده‌های مربوط به چهره شما در سیستم تشخیص چهره آیفون X دسترسی داشته باشند و این امر موجب نگرانی‌هایی از نظر امنیتی شده است.

اطلاعات شخصی کاربران معمولا بسیار مهم و حیاتی هستند و هیچ تولید کننده‌ای حق ندارد تا این اطلاعات را به دیگران تحویل بدهد ولی به نظر می‌رسد که اپل دقیقا نقطه مقابل این موضوع را هدف قرار داده است. با این وجود شرایط ارائه اطلاعات و جزئیات چهره کاربران آیفون X به توسعه‌دهندگان چگونه است؟ آیا این اقدام موجب از بین رفتن امنیت کاربر خواهد شد؟

بر اساس توافق اپل با توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری برای محصولات این شرکت موجب می‌شود تا این توسعه‌دهندگان بتوانند به اطلاعات یاد شده دسترسی پیدا کنند و در بخش دیگری از این توافق، به‌صورت واضحی نشان داده شده است که این داده‌ها نباید برای تبلیغات مورد استفاده قرار بگیرند و یا این‌که با تبلیغ کنندگان در میان گذاشته شوند.

اپل برای نشان دادن حسن نیت خود و برای اثبات این‌که این شرکت به هیچ عنوان قصد خیانت به حریم امن مشتریان را ندارد، به‌تازگی نسخه‌ای از این توافق را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. با مطالعه این موضوع به‌سادگی می‌توان متوجه شد که هر کسی که می‌خواهد یک نرم تولد کند اجازه نخواهد داشت تا به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

برای دسترسی به این اطلاعات ابتدا باید مورد تائید شرکت اپل قرار داشته باشید و تنها در صورتی که شرکت اپل هویت حقوقی و یا حقیقی توسعه دهنده را تائید کند، این اطلاعات در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. اطلاعات یاد شده نیز از طریق ابزار ویژه واقعیت افزوده اپل که ARKit نام دارد قابل دسترسی خواهد بود و این ابزار تنها بر روی ورودی‌های دوربین تمرکز خواهد داشت. به این ترتیب هر کسی نمی‌تواند به این کیت دسترسی داشته باشد و به همین دلیل نیز اپل معتقد است که نیازی به نگران بودن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا