اخبار

آیا صفحه‌نمایش آیفون X نیز به سرنوشت پیکسل ۲ XL دچار خواهد شد؟

نمایشگر آیفون X

به‌نظر می‌رسد که مشکل ایجاد شده برای نمایشگر همراه‌های جدید گوگل به این شرکت اختصاص ندارد و همین امر موجب نگرانی کاربران آیفون X شده است و نگرانی خرابی نمایشگر برای آن‌ها نیز جدی به‌نظر می‌رسد.

جالب است بدانید که اپل به‌صورت ناگهانی به ابداع صفحه‌نمایشی انقلابی و جادویی که بتواند تمامی رنگ‌ها را بدون هیچ نقطه‌ضعفی به نمایش بگذارد دست نزده است. بااین‌حال صفحه‌نمایش OLED این دستگاه در حالی دوباره موردتوجه واقع‌شده است که دنیای فناوری با شوک سوختن پیکسل‌های تلفن همراه هوشمند جدید گوگل یعنی پیکسل ۲ XL مواجه شده است و تنها پاسخ گوگل برای رفع این مشکل دو برابر کردن مدت ضمانت از این تلفن همراه هوشمند بوده است و هیچ اقدامی در جهت رفع مسئله پیکسل‌های سوخته دستگاه‌ها در نظر گرفته نشده است. همچنین آیفون Xکمپانی اپل مجهز به صفحه‌نمایش OLED ساخته‌شده توسط کمپانی رقیب آن یعنی سامسونگ است ولی کمپانی گوگل صفحه‌نمایش پیکسل ۲ XL را بر پایه روش‌های ال‌جی برای ساخت صفحه‌نمایش‌های جدید ساخته است.

لازم به ذکر است که در دنیایی که قابلیت‌ها و البته طراحی تلفن‌های همراه هوشمند بسیار یکنواخت و البته آسان شده است، غول‌های فناوری فعال در عرصه ساخت این گجت ها به دنبال پیروی و یافتن مزایا و قابلیت‌هایی هستند که دستگاه آن‌ها را از تلفن‌های همراه هوشمند کمپانی‌های دیگر جدا کند. صفحه‌نمایش‌های روشن‌تر و البته درخشنده‌تر را می‌توان یکی از این مزایا در نظر گرفت که کمپانی‌های بزرگ فناوری بر سر آن رقابت دارند و دستیابی به صفحه‌نمایشی کارا و راضی‌کننده برای آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در همین راستا نیز به‌تازگی سایت‌های فناوری اعلام کرده‌اند که ممکن است صفحه‌نمایش آیفون X نیز تا حدود از عدم ثبات در ایجاد تصاویر رنج ببرد اما کمپانی اپل در واکنش به این امر درباره صفحه‌نمایش OLED موجود بر روی آیفون X را بهترین صفحه‌نمایشی دانست که تاکنون بر روی تلفن‌های همراه هوشمند موجود در بازار قرارگرفته است و این صفحه‌نمایش به‌صورتی مهندسی‌شده است که در کاهش تأثیرات سوختن پیکسل‌های درونی آن می‌تواند از هر کمپانی‌ای سبقت بگیرد.

بااین‌حال نباید فراموش کرد که صفحه‌نمایش به‌کاررفته در این تلفن همراه هوشمند OLED است و این دسته از صفحه‌نمایش‌ها بعد از مدتی استفاده اندکی تغییر بصری در ارائه تصویر را تجربه خواهند کرد. همچنین نشان دادن رفتارهایی مانند باقی ماندن سایه‌هایی از تصویر قبلی باوجود نمایش تصور جدید بر روی این صفحه‌نمایش بسیار شایع است. بااین‌وجود اپل تاکنون توضیحی در این رابطه ارائه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا