اخبار

آیفون ۷ و ۷ پلاس به راحتی تعمیر می‌شوند

درصورتی که آیفون‌های خریداری شده توسط کاربران شامل وارانتی یا همان گواهینامه تضمین قطعات اپل می‌شود، زمانی که نوبت به تعمیر گوشی آنها می‌رسد همه چیز بدون دردسر و بسیار آسان انجام شده و گوشی تعمیر می‌شود. اما اگر آیفون ها وارانتی اپل را نداشته باشند، شرایط کمی دشوار می‌شود و کاربران باید هزینه‌ بسیار زیادی برای تعمیر گوشی خود پرداخت کنند. اما کارشناسان iFixit خبر خوب برای مالکان آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس دارند مبنی بر اینکه کالبد شکافی این آیفون‌های جدید نشان می‌دهد که فرآیند تعمیر آنها بسیار ساده خواهد بود.

 

هر دو آیفون ۷ و ۷ پلاس شرکت اپل در رتبه بندی iFixit در زمینه قابلیت تعمیر، از ۱۰ امتیاز ۷ را کسب کرده‌اند، که کاملا مشابه با امتیازی است که آیفون‌های ۶s در سال ۲۰۱۵ و آیفون‌های ۶ و ۶ Plus در سال ۲۰۱۴ کسب کردند. به گفته iFixit یکی از مزایای آیفون‌های جدید اپل این است که می‌توان به راحتی باتری آنها را جدا کرد. از سوی دیگر دکمه هوم جدید که دیگر فیزیکی نیست موجب می‌شود که این قطعه کمتر دچار نقص شود زیرا اگر یکی از مالکان آیفون های اپل باشید می‌دانید که دکمه هوم معیوب در برخی موارد یعنی پایان عمر گوشی.

 

یکی از مواردی که موجب می‌شود تعمیر آیفون های جدید اپل کمی با دردسر همراه باشد، اضافه شدن قابلیت مقاومت در برابر آب این گوشی‌هاست. با توجه به تکنیک‌هایی که اپل برای ضد آب کردن گوشی‌های جدید خود مورد استفاده قرار داده است، ممکن است تعمیر برخی از قطعات برای مثال صفحه نمایش نسبت به آیفون‌های قبلی کمی پیچیده‌تر باشد. علاوه بر این از آنجایی که اپل در محصولات امسال خود از پیچ‌های سه سو استفاده کرده است، تعمیر این آیفون‌ها به ۴ پیچ گوشتی نیاز دارد که می‌تواند فرآیند تعمیر را سخت و آهسته کند.

آیفون 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا