اخبار

آیفون X با نخستین سقوط می‌شکند

تست سقوط آیفون X

به‌تازگی نتایج آزمون سقوط آیفون X منتشر شده است که این نتایج نشان می‌دهد که پرچم‌دار گران‌قیمت اپل با نخستین سقوط از دستان می‌تواند به‌راحتی صفحه‌ای شکسته را برای کاربر به یادگار بگذارد.

وقتی که یک تلفن همراه ۱۰۰۰ دلاری می‌خرید، قاعدتا انتظار دارید که محصولی که در اختیار شماست بتواند مدتی طولانی برای شما کار کند. در این میان برای همه ما پیش آمده است که تلفن همراه خود را در دست داشته باشیم و به‌صورت ناگهانی دستگاه از دستان ما سرخورده و به زمین بخورد. در این شرایط در حالت بد شاهد شکستن نمایشگر دستگاه هستیم و در وضعیت خوب شاهد خش برداشتن بدنه و یا نمایشگر خواهیم بود. متاسفانه در زمینه آیفون X شرکت اپل، گزینه نخست صادق خواهد بود.

در آزمایش‌های انجام شده شاهد این هستیم که این دستگاه با سقوط از فاصله کمر فرد تا زمین، به‌سادگی با شکستگی نمایشگر روبرو می‌شود. مشکل اصلی این است که نه تنها بخش جلویی، بلکه بخش پشتی دستگاه نیز از جنس شیشه است و به همین دلیل نیز احتمال شکستن شیشه‌های دستگاه در آیفون X، دو برابر بیشتر است.

در آزمایش‌های انجام شده، نخستین سقوط با شکستن نمایشگر همراه بود که این امر به‌هیچ‌عنوان یک جنبه مثبت برای اپل به‌حساب نمی‌آید. موضوع وقتی حاد می‌شود که بدانید در صورت شکستن شیشه پشت دستگاه، باید هزینه‌ای ۵۵۰ دلاری برای تعمیر آن پرداخت کنید. حتی کسانی که در آمریکا این همراه هوشمند را با بیمه ویژه خریداری می‌کنند نیز نمی‌تواند راحت باشند زیرا بیمه در این شرایط تنها ۲۵۰ دلار را تأمین می‌کند و کاربر باید رقمی نزدیک به ۳۰۰ دلار را از جیب خود پرداخت کند. با این شرایط باید دید که کاربران این محصول تا زمانی که از دستگاه خود استفاده می‌کنند، درمجموع چه هزینه‌ای را متحمل خواهند شد. شایان‌ذکر است که تا به امروز گزارش‌هایی در زمینه شکستن تعدادی از آیفون‌ها در روز نخست استفاده نیز منتشر شده است که البته هنوز سند و محوریت قانونی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا