اخبار

از دست دادن اضافه وزن به کمک هوش مصنوعی هواوی

سلامتی هوشمندانه

از آنجایی که شما نمی‌توانید به غذاهای ناسالم «نه» بگویید، دچار اضافه وزن می‌شوید. شما در این راه تنها نیستید. همه ما در برابر شیرینی‌های خوشمزه سرتعظیم فرود می‌آوریم و دست‌وپاهایمان می‌لزرد. اما حالا وقت آن است که این چند کیلو اضافه را کاهش بدهید و دوباره به حالت اول برگردید. ورزش‌های منظم، رژیم متعادل و نرم‌افزاری که کارهای شگفت‌انگیزی انجام می‌دهد. خب، این برنامه چیست؟

HiVision یکی از ویژگی‌های گوشی هوشمند HUAWEI Mate 20 Pro است که از هوش مصنوعی تغذیه می‌شود. این ویژگی دارای توانایی تشخیص غذا و اندازه‌گیری حجم آن است تا به شما تخمینی از کالری موجود در آن غذا را بدهد. با نگه‌داشتن دوربینتان روی یک پیتزا، برنامه این واقعیت را درمی‌یابد که چیزی که روبرویش قرار دارد یک پیتزا است.

از دست دادن اضافه وزن به کمک هوش مصنوعی هواوی

حالا برنامه اجزای تشکیل‌دهنده را شناسایی و اسکن می‌کند تا مقدار کالریشان را به‌دست بیاورد. داشتن یک شمارنده کالری در گوشی هوشمند شما، مانع از افزایش میزان مصرف روزانه کالری‌تان خواهد شد.

همچنین می‌توانید مواد مغذی‌ را که میوه‌ها و سبزیجات دارند، بشناسید. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید بعد از ورزشتان کدام خوراکی به اندازه نیاز به شما پروتئین می‌دهند، کافی است از دوربین‌تان برای مقایسه بروکلی و اسفناج استفاده و گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنید.

با داشتن این برنامه واکنش شما به چیزهایی که به عنوان غذا به بدنتان می‌رسانید، تغییر می‌کند: از این به بعد اینکه غذای جلوی رویتان چند کالری دارد یا ناسالم است را می‌دانید.

 

از دست دادن اضافه وزن به کمک هوش مصنوعی هواوی

 

بدنتان زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد

اما این همه چیزی نیست که هوآوی برای سلامت شما در نظر گرفته. شما می‌توانید با اپ Health هوآوی، بیشتر فعالیت‌های فیزیکی خود را زیر نظر بگیرید. از اینکه در روز چند قدم برداشته‌اید، چه میزان از این قدم‌ها را دویده‌اید، چه میزانش را فقط قدم آرام زده‌اید و چقدرش را کوه‌نوردی یا سربالایی رفته‌اید را می‌توانید در این اپ چک کنید.

این آمارها هم به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه جمع‌آوری می‌شوند و هر موقع که نیاز باشد به آن دسترسی دارید. علاوه‌بر تعداد قدم، این اپ میزان کالری‌ای که با این فعالیت‌ها می‌سوزانید را هم اندازه می‌گیرد و به شما نشان می‌دهد.

از دست دادن اضافه وزن به کمک هوش مصنوعی هواوی

بخش از کارایی این اپ با یک گجت پوشیدنی مثل ساعت و دست‌بند هوشمند یا ترازوی هوشمند فعال می‌شود. با این گجت‌ها شما می‌توانید داده‌های خواب، وزن و ضربان قلب را داشته باشید. اینکه در طول روز چه میزان می‌خوابید و اینکه این خواب چه کیفیتی دارد را می‌توانید از این طریق به دست بیاورید. در طول فعالیت‌های ورزشی یا در طول روز هم می‌توانید شدت ضربان قلبتان را بسنجید و داده‌های آن را جمع‌آوری کنید.

از دست دادن اضافه وزن به کمک هوش مصنوعی هواوی

البته این اپ با هر گجت پوشیدنی‌ای کار نمی‌کند. برای همین بهتر است قبل از هر خریدی، به لیستی که در اپ وجود دارد رجوع کنید تا گجت مورد انتظار اپ را بهتر بشناسید. Huawei Watch GT، Huawei Watch 2، Huawei Band 3 Pro و Huawei TalkBand B5 نمونه‌هایی از این گجت‌ها هستند.

بخش جذاب دیگر این اپ Exercise نام دارد که اگر Location گوشیتان فعال باشد، مسیری که در طول ورزشتان پیموده‌اید را با مدت زمان آن نشان می‌دهد.


بیشتر بخوانید

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا