اخبار

افزایش چند برابری تولید فاکس‌کان بدلیل فروش بالای شیائومی می ۵

حدود یک هفته از معرفی پرچم دار جدید غول چینی دنیای اسمارت‌فونها یعنی شیائومی می ۵ می‌گذرد. اگر فکر می‌کنید که یک هفته برای تبدیل شدن این محصول به یکی از رکوردداران تاریخ دنیای تلفن‌های همراه زمان کمی است، پس سخت در اشتباهید! ۳ روز پیش، شیائومی می ۵، ۱۴ میلیون سفارش را دریافت کرد و امروز این مقدار به ۱۷ میلیون سفارش رسیده است!

تنها چند دقیقه بعد از آغاز پیش فروش شیائومی می ۵، تمام موجودی انبارهای کمپانی تولید کننده خالی شد و حالا کار به جایی رسیده که شیائومی از تامین کنندگان عمده‌ی خود یعنی فاکس کان‌(Foxconn) و اینونتک‌(Inventec) درخواست کرده است تا تولید خود را تا حد ۴ برابر حجم قبلی افزایش دهند و این میزان در نوع خود یک رکود عجیب به حساب می‌آید.

گفته میشود که شیائومی تنها تعداد ۴ میلیون از این محصول را برای پیش فروش اولیه در نظر گرفته بود و حالا حدود ۴ برابر بیش تر از این تعداد، سفارش ثبت شده است! این در حالی است که فروش اولیه تنها در چین انجام شده است و ۵ روز دیگر نیز قرار است یک فروش عمومی دیگر در ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی پکن انجام شود و در سال آینده نیز کمپانی قصد دارد فروش شیائومی می ۵ را تا ایالات متحده گسترش دهد.

Screen Shot 2016-03-03 at 10.05.12 PM

به نظر می‌رسد تلاش شیائومی برای جمع کردن زیبایی، کارایی و قیمت پایین در یک محصول نتیجه‌ی بسیار موفقی را در بر داشته است و شیائومی می ۵، پرچمدار جدید این کمپانی نوظهور چینی در عرصه‌ی دیجیتالی و اقتصادی خواهد بود.

منبع: phoneArena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا