اخبار

با اقدامات همراه اول در زمینه مسئولیت اجتماعی آشنا شوید

همراه اول (MCI) در زمینه مسئولیت اجتماعی همه ساله اقدامات گسترده‌ای انجام می‌دهد. در این مقاله از موبایلستان قصد داریم نگاهی به اقدامات بشردوستانه این سازمان بیاندازیم. پس تا اتنهای مقاله همراه ما باشید.

مسئولیت اجتماعی موضوعی است که بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ سعی دارند با انجام آن دین خود را به جامعه و مردم ادا کنند. یکی از سازمان‌های مطرح و فعال در زمینه مسئولیت اجتماعی اپراتور اول کشور یا همان همراه اول است. تاکنون در مقاله‌های مختلفی از موبایلستان به ارائه گزارش‌های گوناگون از اقدامات همراه اول در زمینه مسئولیت اجتماعی پرداخته‌ایم.

مطالب مرتبط:

حال در این مقاله قصد داریم نگاهی کلی‌تر به این موضوع بیاندازیم و با اقداماتی که بزرگترین اپراتور کشور همه ساله برای مردم این سرزمین انجام می‌دهد آشنا شویم. همان‌طور که می‌دانید فضای الکترونیک بستر‌های زیادی برای کمک کردن به سایرین دارد و یکی از این بستر‌ها نیز USSD یا همان کد‌هایی است که با ستاره مربع (*#) صورت می‌گیرند. همراه اول با بهره‌گیری از خدمات USSD بستری را فراهم کرد که کاربران بتوانند در نوسازی مدارس مناطق محروم مشارکت داشته باشند. در دوران کرونا نیز این سازمان برای تشکر از زحمات کادر درمان کشور، تماس 60 هزار بهورز را رایگان کرد و 30 میلیارد ریال در ساخت بیمارستان سیار برای بیماران کرونایی کمک نمود.

مسئولیت اجتماعی

ایران به دلیل اینکه یک کشور چهار فصل است، همه ساله با حوادث طبیعی بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که سیل نیز یکی از ویران‌کننده‌ترین آن‌ها است. همراه اول نیز در سیل‌های لرستان، خورستان، گلستان و سیستان و بلوچستان حدود 20 میلیارد تومان برای تامین اقلام اساسی و ارائه خدمات برای سیل‌زده‌ها کمک کرد که خود اقدامی بسیار قابل تحسین بود.

اما باید توجه داشت که علاوه بر مردم و مسئولیت‌های اجتماعی، بحث محیط زیست نیز برای همراه اول همواره اهمیت ویژه‌ای داشته است و در طول سالیان گذشته شاهد اقدامات بسیاری از سوی این سازمان در زمینه حمایت از محیط زیست بودیم. البته باید توجه داشت که اغلب این اقدامات نیز در واقع بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی این سازمان در جهت کمک به هموطنان بوده‌اند. برای مثال حتما اطلاع دارید که بسیاری از شهروندان جنوب کشور نظیر آبادان با مشکلات آب شرب دست و پنجه نرم می‌کنند. همراه اول در اقدامی خداپسندانه تامین هزینه خرید تجهیزات آب شیرین کن برای مردم شهرستان آبادان را انجام داد.

حمایت مالی از باغ گیاه شناسی ملی ایران و انعقاد قرارداد تفاهمنامه همکاری در راستای کاشت، حفظ و نگهداری گونه‌های گیاهی موضوع دیگری است که همراه اول در زمینه مسئولیت اجتماعی حوزه محیط زیست انجام داده است. از سوی دیگر این سازمان برای مناطق آلوده‌ و کم‌توان مالی ماسک تهیه و توزیع می‌کند که خود اقدامی بسیار قابل تحسین است.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، همراه اول یکی از برترین سازمان‌های داخلی در زمینه انجام اقدامات مربوط به مسئولیت اجتماعی است. نظر شما در خصوص این اقدامات چیست و چه پیشنهاداتی برای این سازمان دارید؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا