اخبار

اندروید اوریو اینترنت شما را می‌دزدد

اندروید اوریو اینترنت شما را می‌دزدد

به‌تازگی اندروید نسخه ۸ یا همان اندروید اوریو عرضه شده و توانسته است تا نظر مساعد بسیاری از کارشناسان و کاربران را به خود جلب کند و به‌عنوان یک سیستم عامل، به‌خوبی مورد استقبال قرار بگیرد ولی این نسخه از اندروید نیز مانند سایر سیستم‌های عامل همراه عرضه شده در تاریخ، بدون نقص و ایراد نیست و به‌تازگی یک باگ بسیار بزرگ در این نسخه از اندروید کشف شده است که موجب نگرانی و اعتراض بسیاری از کاربران آن شده است.

ماجرا از این قرار است که اینترنت همراه این سیستم عامل به‌خوبی کار می‌کند و استفاده از شبکه وای‌فای نیز به‌خوبی بر روی این سیستم جواب می‌دهد ولی مشکل زمانی آغاز می‌شود که وقتی اینترنت همراه شما در شبکه ۴G فعال است، گزینه وای‌فای را انتخاب کرده و به مودم خانه یا محل کار خود وصل می‌شوید. قاعدتا در این شرایط انتظار دارید که استفاده از اینترنت همراه شما متوقف شود و تنها وای‌فای استفاده کنید ولی در کمال ناباوری این اتفاق نمی‌افتد.

نکته جالب این است که نه‌تنها این اتفاق رخ نمی‌دهد بلکه اوضاع بدتر نیز می‌شود زیرا در این شرایط مصرف داده‌ها بر روی شبکه‌ها ۴G به‌صورت عجیب و غیرقابل تفسیری افزایش پیدا می‌کند که همین امر نیز موجب شده است تا اعتراض‌های یاد شده به وجود بیاید.

گوگل از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است ولی مسلما مسئولان این شرکت از وجود باگ عجیب و غریبی از این دست آگاه شده‌اند و قصد دارند تا در اولین فرصت به سراغ استفاده از دانش متخصصان خود برای رفع این مشکل بروند. به این ترتیب به‌زودی باید انتظار یک به‌روزرسانی زودهنگام را برای اندروید اوریو داشت. تا زمانی که این به‌روزرسانی عرضه نشده است، هر وقت که می‌خواهید از اینترنت وای‌فای استفاده کنید، اینترنت همراه خود را بر روی اندروید اوریو غیرفعال کنید تا با مشکل روبرو نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا