اخبار

اندروید اوریو بر روی اکسپریا XZ1

اندروید اوریو بر روی اکسپریا XZ1

خبری خوش برای طرفداران تلفن‌های همراه هوشمند شرکت سونی، یکی از سورپرایزهای کمپانی سونی برای هوادارانش در کنفرانس IFA برلین را می‌توان به قول این شرکت مبنی بر عرضه تلفن همراه هوشمند ۵٫۲ اینچی اکسپریا XZ1 دانست که به‌صورت پیش‌فرض به اندروید اوریو مجهز است.

با این حال کمپانی سونی تعهدات نرم‌افزاری هیجان‌آور خود را به اکسپریا XZ1 محدود نکرده است. این کمپانی در همین راستا نیز خبرهایی از به‌روزرسانی اکسپریاهای قدیمی خود به جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید اوریو رسمی اعلام کرده است. با این حال لیست ارائه شده برای دستگاه‌هایی که این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد چندان هیجان‌انگیز نیست زیرا بسیاری از تحلیل گران پیش‌ازاین از ارائه این به‌روزرسانی‌ها بر روی این تلفن‌های همراه هوشمند خبر داده بودند. این لیست شامل دستگاه‌هایی از قبیل اکسپریا XZ Premium، اکسپریا XZs، اکسپریا X، اکسپریا XA1، اکسپریا X Performance، اکسپریا XZ، اکسپریا X Compact، اکسپریا X Compact، اکسپریا XA1 Ultra، اکسپریا XA1 Plus و پروژکتور هوشمند سونی اکسپریا است.

لازم به ذکر است که کمپانی سونی هنوز از زمان دقیق ارائه این به‌روزرسانی سخنی به میان نیاورده است اما عرضه لیست این دستگاه‌های هوشمند در واقع می‌توان شاهدی بر ارائه این به‌روزرسانی تا پایان سال جاری میلادی باشد. با این وجود از آنجایی که نشانی از دستگاه‌های XA، XA Ultra و دیگر اعضای خانواده Z5 در این لیست به‌روزرسانی دیده نمی‌شود، هم اکنون نمی‌توان درباره ارائه این به‌روزرسانی برای این دستگاه‌ها نیز سخنی به میان آورد.

از دلایلی که شاید سونی مایل به ارائه این به‌روزرسانی‌ها برای دستگاه‌های خانواده Z5 باشد این است که با این‌که این دستگاه‌ها در سال ۲۰۱۵ میلادی رونمایی شدند اما مشخصات سخت‌افزاری بسیار قوی آن‌ها با تلفن‌های همراه هوشمند امسال برابری می‌کند. با این وجود باید دید که تصمیم نهایی سونی برای ارائه این به‌روزرسانی‌ها برای دستگاه‌های یاد شده چه خواهد بود. به این ترتیب می‌توان اکسپریا XZ1 را یکی از هیجان‌انگیزترین محصولات در آستانه عرضه دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا