اخبار

اپل تعیین سرعت آیفون را به کاربران می‌سپارد

اپل تعیین سرعت آیفون را به کاربران می‌سپارد

شرکت اپل که به‌شدت تحت فشار رسانه‌ای قرار دارد اعلام کرده است که در بسته به‌روزرسانی بعدی خود می‌خواهد تا امکان کند کردن پردازنده آیفون را به  خود کاربران واگذار کند تا هرکس که می‌خواهد این مورد را غیرفعال سازد.

شاید کمتر خبری به اندازه کند شدن پردازنده نسخه‌های قدیمی آیفون در طول سال۲۰۱۷ سروصدا به پا کرد. این موضوع به‌شدت بر روی وجهه شرکت اپل تاثیر منفی گذاشت و مسئولان این شرکت مجبور به عذرخواهی رسمی از کاربران شده و حتی اقداماتی برای جبران مافات نیز انجام دادند.

با این وجود سایه این مشکل همچنان در آسمان اپل سایه افکنده است و به همین دلیل نیز مسئولان این شرکت تصمیم گرفته‌اند تا توپ را به زمین کاربران انداخته و تا حق انتخاب را به کاربران بدهند. به این ترتیب کاربران از این به بعد می‌توانند با انتخاب فعال یا غیرفعال بودن این وضعیت در محصولات سری آیفون، شرکت اپل را از دردسر یاد شده نجات بدهند.

شرکت اپل اعلام کرده است که این قابلیت در نسخه بعدی به‌روزرسانی سیستم عامل این شرکت عرضه خواهد شد. تیم کوک ضمن اعلام رسمی این موضوع مشخص ساخته است که در بخش تنظیمات بسته به‌روزرسانی ماه مارس برای نسخه ۱۱ از سیستم عامل iOS، چنین قابلیتی برای کاربران افزوده خواهد شد.

اپل معتقد است که این کاهش سرعت برای کنترل وضعیت باتری و ادامه عملکرد مطلوب آیفون‌های قدیمی بسیار مهم است و اگر کسی می‌خواهد با باتری ضعیف شده، پردازشی سنگین را انجام بدهد می‌تواند به‌صورت انتخابی این کار را صورت بدهد. همچنین تیم کوک از سیاست عدم عرضه رایگان باتری جایگزین به‌عنوان عذرخواهی و ارائه تخفیف در خرید باتری توسط شرکت اپل دفاع کرده و آن را امری منطقی دانسته است. به این ترتیب اپل بار دیگر به‌جای رسیدگی کامل به خواست کاربران، کاربران خود را با گزینه‌ای در تنظیمات روبرو کرده است که شاید بسیاری از آن‌ها هیچ‌گاه از وجود آن آگاهی پیدا نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا