اخبار

اپل نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس جعلی را از اپ استور پاک خواهد کرد

حذف آنتی‌ویروس های جعلی از iOS

کمپانی اپل در راستای اقدامی جالب قصد دارد تا نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس ارائه‌شده برای iOS را از اپ استور پاک کند و این اقدام نیز در راستای حفاظت کاربران از دانلود نرم‌افزارهای جعلی‌ای صورت می‌گیرد که البته لغو نصب کردن آن‌ها چندان راحت نخواهد بود.

از طرفی نیز اپل قصد دارد تا در طی اقدامی تمامی نرم‌افزارهایی که به‌نوعی موجب زیر سؤال رفتن کارکرد درست آیفون‌ها می‌شود را از اپ استور پاک کند. برای مثال، نرم‌افزارهایی iOS که ادعای پاک کردن ویروس‌ها و بدافزارها از سیستم را دارند هم‌اکنون از اپ استور پاک‌شده‌اند و زیرا تمامی این نرم‌افزارها به‌نوعی جعلی بوده و قابلیت انجام ادعاهایشان را ندارند.

همچنین تغییرات دیگری نیز درزمینهٔ ویژگی‌هایی نظیر فیس آی دی و ARKit جدید اپل که در iOS 11 مطرح‌شده‌اند رخ‌داده است. بر اساس قوانین جدید اپل نرم‌افزارهای ARKit باید تجربه‌ای قوی از کار با واقعیت افزوده ارائه دهند و نرم‌افزارهای ساده و مبتدی‌ای که تنها ارائه‌دهنده پیش‌نمایشی از این قابلیت هستند از اپ استور پاک خواهند شد. بااین‌حال باید دید که اپل درزمینهٔ این قانون جدید تا چه حد جدی وارد عمل خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که متخصصان به‌تازگی و در تاریخ ۱۴ سپتامبر به این قوانین جدید اپل در زمینه آنتی‌ویروس پی برده‌اند و هنوز مشخص نیست که چه بخش‌هایی از این قوانین جدید است. بااین‌وجود، بندهای بسیار جذابی در این سری از قوانین اپل دیده‌شده است. برای مثال، نرم‌افزارهایی که به‌نوعی رفتارهای مجرمانه و منحرف را تبلیغ  و اشاعه می‌دهند از اپ استور پاک خواهند شد.

از دیگر قوانین اپل درزمینهٔ نرم‌افزارهای اپ استور  و به خصوص آنتی‌ویروس این است که نرم‌افزارها نباید به اشتراک‌گذاری فایل‌های غیرقانونی را تسهیل کنند و همچنین نباید بدون داشتن مجوزی صریح، قابلیتی برای دانلود فایل‌های چندرسانه‌ای از منابع سوم شخص از قبیل یوتیوب، ساوندکلاورد و…در خود جای‌داده باشند.

البته همانن طور که گفته شده این قوانین بسیار جدید هستند و هنوز مخصش نیست که اپل در زمینه اجرای آنها تا چه حد سفت و سخت عمل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا