آموزش و ترفند

با این راهکارها عوارض امواج موبایل را کم کنید

در رابطه با تاثیر امواج موبایل و روش های کاهش آن صحبت های زیادی شده و تا کنون راهکار ها و روش های زیادی هم مطرح شده است. برای دانستن این راهکارها با ما همراه شوید.

در این مطلب به ۲۰ مورد از راهکار هایی که برای کم کردن تاثیر امواج موبایل وجود دارد اشاره می کنیم.

۱ مدت زمان مکالمه خود را کم کنید
بهترین راهکار این است که مدت زمان مکالمه با تلفن همراه تان را کاهش دهید. طبق مطالعات انجام شده اگر شما بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، امواج مغزی شما تحت تاثیر امواج تلفن همراه قرار می گیرد.

۲ کودکان فقط در مواقع ضرورت
به هیچ عنوان برای کودکان خود یک تلفن همراه مخصوص نخرید. چون مغز کودکان در حال رشد است و اثر امواج تلفن همراه بر آنها پنج برابر بیشتر است. بهتر است کودکان جز در مواقع ضروری، با تلفن همراه صحبت نکنند.

۳  تلفن همراه را در جیب شلوار تان و یا روی کمربند تان قرار ندهید
تلفن همراه را در جیب شلوارتان قرار ندهید، چون بافت های بخش پایینی بدن بیشتر از بافت های سر و صورت، اشعه های مضر تلفن همراه را جذب کرده و آسیب می بینند. نتایج یک مطالعه نشان می دهد مردانی که تلفن همراه را در جیب شلوار شان قرار می دهند، تعداد اسپرم هایشان ۳۰ درصد کاهش یافته و دچار عقیمی موقت می شوند.

۴ اول بگذارید ارتباط برقرار شود
با گرفتن شماره موبایلتان را روی گوش خود قرار ندهید. بگذارید اول ارتباط با طرف مقابل برقرار شود، سپس این کار را بکنید. در این صورت تحت اشعه مضر کمتری قرار می گیرید. شما می توانید برقرار شدن ارتباط را روی صفحه تلفن همراه تان ببینید.

۵ تلفن همراه تان را داخل پوشش های فلزی قرار ندهید
برای موبایلتان پوشش های فلزی نخرید. این محفظه های فلزی مانند یک گیرنده عمل می کنند و اثر امواج تلفن همراه را که به سمت بدن شما می آیند، تشدید و منعکس می کنند. استفاده از تلفن همراه در کنار تخت بیماران و یا تجهیزات پزشکی خطرناک است.

۶ تلفن همراهی با میزان اِس.اِی.آر پایین تر (جذب پایین اشعه برای بدن) بخرید
هنگام خرید تلفن همراه به میزان اِس.اِی.آر آن توجه کنید. این عدد به طور معمول به وسیله شرکت سازنده تلفن همراه روی گوشی و یا کاتالوگ آن درج می شود و نشان می دهد که هنگام استفاده از تلفن همراه چه مقدار از امواج جذب بدن شما می شود. هر چه این عدد در یک گوشی تلفن همراه پایین تر باشد، آن گوشی ایمن تر است.

۷ از هدست استفاده کنید.
برای اینکه امواج تلفن همراه هنگامی که آن را روی گوش تان قرار داده اید مغز شما را نشانه نگیرند، باید آن را از سرتان دور کنید.
بهترین کار این است که به جای قرار دادن تلفن همراه روی گوش تان، از یک «هندزفری» یا «هدست» سیم دار استفاده کنید. این کار باعث می شود امواج تلفن همراه به سمت مغز شما نیایند.

۸ از اسپیکر یا پخش صدا استفاده کنید
برای کم کردن تماس با امواج مضر تلفن همراه، هنگام صحبت کردن با آن، از اسپیکر یا پخش صدا استفاده کنید. فراموش نکنید در این شرایط تلاش کنید تا می توانید تلفن همراه را دورتر از بدن تان قرار دهید. با بیشتر شدن فاصله، میزان امواج الکترومغناطیس به میزان زیادی کاهش پیدا می کنند.

۹ از آنتی اکسیدان ها استفاده کنید
آنتی اکسیدان ها موادی در بدن هستند که از پیری پیشگیری می کنند و برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند. امواج تلفن همراه می توانند این ترکیبات حیاتی بدن را از بین ببرند و فرمول شیمیایی آنها را بشکنند. بنابراین چون در طول روز شما مدت زیادی تحت تابش این اشعه های مضر قرار می گیرید، خوب است روزانه از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان بیشتری استفاده کنید.

۱۰ جلوی آنتن موبایلتان را نپوشانید
مسدود کردن آنتن تلفن همراه هنگام استفاده از آن، مقدار پرتوهای جذب شده از طریق مغز را زیاد می کند. این کار باعث می شود کارایی تلفن همراه کاهش یابد و موبایل از نیروی بیشتری برای ایجاد کیفیت بیشتر استفاده کرده و پرتوهای بیشتری را منتشر کند.

۱۱ موبایل در منزل
بهتر است موبایل را هنگام خواب دور از خودتان قرار دهید. همچنین در حالت آنتن دهی بالای موبایل در محل سکونت یا محل کار و داشتن علائمی نظیر سردرد، وزوز گوش، اضطراب، عدم کیفیت خواب خوب مثل بی خوابی یا کابوس، سوزش چشم، فشار خون بالا و یا حالت گُر گرفتگی، اضطراب و دلهره، تپش نا منظم قلب، استرس و پرخاشگری به احتمال زیاد در معرض امواج قوی الکترومغناطیس قرار دارید. بهتر است نسبت به شناسایی و ایزوله کردن محیط خود در برابر امواج بالا اقدام کنید.

۱۲ موبایل و خانم باردار
امواج بالای موبایل، آسیب جدی به سلول های در حال شکل گیری و دی ان ای جنین وارد می کند. بنابراین بهتر است خانم های باردار در طول ایام بارداری، موبایل را از خود دور نگه دارند، خصوصا در هنگام زنگ خوردن موبایل یا برقرار شدن تماس که بیشترین میزان موج را دارد؛ موبایل در نزدیکی بدن آنها نباشد. قرارگیری موبایل بر روی قلب باعث ایجاد اختلال و بی نظمی در ضربان قلب شده و در بلند مدت می تواند اثرات مخربی بر نظم قلب داشته باشد.

۱۳ موبایل و بیماری های خاص
امواج الکترومغناطیس تاثیرات مخربی بر روی سلول های ضعیف گذاشته و می تواند در پیشرفت بیماری و طولانی شدن درمان آن تاثیر بگذارد. بنابراین بهتر است افراد با بیماری های خاص خصوصا تومور، ام اس، لوسمی، اختلالات خونی و قلبی و کلیوی یا افرادی که پروتز یا قعطه فلزی در بدن دارند، از موبایل و امواج الکترو مغناطیس دوری کنند.

۱۴ موبایل در بیمارستان
استفاده از تلفن همراه در کنار تخت بیماران و یا تجهیزات پزشکی خطرناک است. سازمان جهانی بهداشت یک سری وسایل و تجهیزات پزشکی را مشخص کرده که موبایل و سیستم های وایرلس از فواصل نزدیک می تواند روی آنها تأثیر بد بگذارد.

۱۵ موبایل در پمپ بنزین
امواج موبایل به دلیل داشتن پرتوهای قوی امواج الکترومغناطیس می تواند با برخورد به اشیای فلزی جرقه ایجاد کند.
موارد بسیار زیادی از انفجار خودرو های در حال سوختگیری، به دلیل استفاده از موبایل در جایگاه سوخت بوده که پرتوها با ایجاد جرقه در محل بخار های بنزین، باعث انفجار و شعله وری محل شدند.

۱۶ محل قرارگیری موبایل
قرارگیری موبایل بر روی قلب باعث ایجاد اختلال و بی نظمی در ضربان قلب می شود و در بلند مدت می تواند اثرات مخربی بر نظم قلب داشته باشد. بهتر است موبایل با اعضای اصلی بدن مانند قلب، سر و اندام پایین تنه فاصله داشته باشد. همچنین زنگ خوردن موبایل در نزدیکی کارت های اعتباری مغناطیسی نیز می تواند باعث اختلال در کارایی آنها شود.

۱۷ موبایل و استفاده از اینترنت
اتصال به اینترنت موبایل، امواج الکترومغناطیسی را چندین برابر می کند. بهتر است در موارد ضروری از اینترنت موبایل استفاده کنید و بعد از استفاده، در حالت خاموش قرار دهید و یا بهتر است در مواقع لزوم از وایفای موبایل به جای اینترنت سیم کارت استفاده کنید

۱۸ موبایل در وسیله نقلیه
موبایل در حال حرکت به میزان چند برابر آلودگی موجی تولید می کند. همچنین به دلیل وجود دیواره های فلزی در خودرو، امواج در داخل خودرو زندانی شده و باعث جذب و نفوذ بیشتر امواج به بدن می شود. استفاده طولانی مدت از موبایل هنگام رانندگی بروز سردرد، سرگیجه، اختلال در هوشیاری و واکنش سریع راننده را به دنبال دارد.

۱۹ ارتباط موبایل با تومور مغزی
پژوهشگران علوم پزشکی در موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کردند افرادی که از گوشی های تلفن همراه استفاده می کنند، پنج برابر بیشتر در خطر ابتلا به انواع تومورهای مغزی قرار دارند. همچنین بر اساس تحقیق سازمان ملل، افرادی که طی ده سال روزانه نیم ساعت به طور مداوم با تلفن همراه صحبت کرده اند، دچار تومور مغزی از نوع گلیوما (تومور بدخیم سیستم عصبی مرکزی) می شوند. امواج مغناطیسی تلفن همراه روی جریان خون مغز و DNA سلول ها تاثیر می گذارد و باعث ابتلا به تومور مغزی می شود، اما افرادی که برای صحبت طولانی با تلفن همراه از هندزفری استفاده کرده اند، کمتر دچار تومور مغزی شده اند.

۲۰ استفاده از پیام یا تلفن ثابت به جای تماس
از موبایل فقط در مواقع ضروری استفاده کنید و بیشتر از تلفن ثابت و یا ارسال پیامک استفاده کنید. البته در این کار هم نباید زیاده روی شود. چون ممکن است دچار بیماری “گردن پیامکی” شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا