اخبار

با راه‌ اندازی جدید آزمایشگاه مشترک هواوی و لایکا، دوربین گوشی های هوشمند هواوی بهتر از گذشته خواهد شد

غول گوشی ساز چین، هواوی در همکاری با کمپانی آلمانی لایکا اقدام به راه اندازی یک مرکز جدید R&D برای بهتر ساختن دوربین گوشی های هوشمند کردند. دوربین گوشی های هوشمند این روزها به یک ابزار بسیار مفید تبدیل شده و گویا این ماژول می‌رود که از این هم بهتر شود، حداقل برای دوربین گوشی های هواوی که اینگونه خواهد بود.

کمپانی هواوی با همکاری کمپانی لایکا (تولید کننده لوازم اپتیکال و دوربین‌های Leica) اقدام به راه اندازی یک مرکز جدید تحقیق و توسعه برای ایجاد ماژول بهتر دوربین در گوشی‌های هوشمند کرده‌اند. این آزمایشگاه با عنوان Max Berek Innovation Lab در وتسلار (Wetzlar) آلمان واقع شده است.

این همکاری چندان هم تازه نخواهد بود. این دو کمپانی پیش از این نیز در ساخت دوربین هواوی پی ۹ و پی ۹ پلاس که در ماه آوریل امسال معرفی شد، همکاری کردند که نتیجه آن نیز ساخت یک دوربین دوگانه قدرتمند بود. یکی از دلایل راه اندازی دوربین دوگانه این بود که یک سنسور تصاویر رنگی را ثبت کند و سنسور دیگر عکس های مونوکروم یا تک رنگ بگیرد. ترکیب شدن این تصاویر ثبت شده با یکدیگر منجر به خلق یک تصویر با کنتراست بالا شده و جزئیات در عکس نهایی بسیار بهتر خواهد بود.

Ren Zhengfei موسس و مدیر اجرایی هواوی می گوید: “در آینده‌ای نه چندان دور ۹۰ درصد از ترافیک داده های قرار گرفته در فضای آنلاین فیلم‌ها و تصاویر خواهند بود. راه اندازی آزمایشگاه نوآوری Max Berek در همکاری با کمپانی لایکا، ظرفیت‌های جدیدی را برای همکاری هر چه نزدیکتر دو کمپانی فراهم کرده تا یک روند رو به رشد برای بهبود مستمر کیفیت در تصویر و فیلم‌های ویدئویی حاصل شود. در نتیجه ما می‌توانیم در عملکرد دوربین گوشی های هوشمند نوآوری بیشتری ارائه داده و معادلات بازار را به نفع خود رقم زنیم.”

این همکاری حس خوبی را القا می‌کند. هواوی یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان بوده و لایکا یکی از بهترین ها در ساخت دوربین است. گفته می‌شود که این آزمایشگاه برای ساخت بهتر دستگاه‌های واقعیت افزوده و مجازی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در حالی که به نظر نمی‌رسد ساخت این آزمایشگاه حتما به معنای وجود دوربین‌های لایکا در گوشی‌های پرچمدار بعدی هواوی باشد؛ اما احتمال آن را به شدت افزایش خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا