اخبار

با معرفی آیفون ‌های 2019، تولید آیفون‌ های قدیمی متوقف می ‌شود

کم کم با نزدیک شدن تابستان و رسیدن موعد معرفی کردن آیفون های جدید، خبرهای منتشر شده حول این شرکت و محصولات جدید با شدت بیشتر در رسانه های مختلف منتشر شده و در جدیدترین پیش بینی انجام شده توسط یکی از تحلیلگران Rosenblatt Securities اعلام شده است که این شرکت آمریکایی در نظر دارد که با معرفی کردن آیفون های 2019، پروسه توقف تولید آیفون های قدیمی را آغاز کرده و سه ماهه دوم سال جاری میلادی آخرین زمان برای تولید آیفون های فعلی باشد. این تصمیمی درحالی گرفته خواهد شد که جنگ تجاری موجود میان چین و آمریکا وارد فاز تازه ای شده و به نظر می رسد که آیفون های جدید فروش جالبی را در این منطقه تجربه نکنند.

این تحلیلگر که نامی از او در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است، اخیر با ارائه یادداشتی به سرمایه‌گذاران اطلاعاتی درباره‌ی زنجیره‌ی تأمین گوشی‌های هوشمند آیفون، گفته است که اپل تصمیمی مبنی بر توقف تولید مدل های قدیمی تر آیفون ها داشته و به این منظور پروسه کاهش تولید را نیز کلید زده است تا در زمان مقرر، تمامی تولیدات آیفون ها به نسل جدید این گوشی های هوشمند اختصاص داده شود. البته که در این یادداشت هیچ اشاره به مدل هایی که با کاهش تولید روبرو شده اند نشده و مدل هایی که توقف تولید در انتظار آن ها است نیز هنوز مشخص نیستند.

این فرد همچنین نگاهی به موجودی آیفون های XS و XS max و XR انداخته و متوجه شده است که این شرکت وضعیت جالبی در زمینه فروش گوشی های هوشمند نداشته و البته همچنان پروسه تولید این مدل ها را با وجود نزدیک شده به تاریخ معارفه آیفون های 2019 ادامه می دهد. البته با این حال گزارش هایی نیز از فروش و محبوبیت مناسب آیفون XR در بازارهای آمریکای شمالی و اروپا منتشر شده است که البته گویا شامل یک بازه زمانی مشخصی بوده، چرا که وضعیت کلی چندان چنگی به دل نمی زند. انتظار می رود که وضعیت در ماه های آینده بدتر نیز شود. چرا که جنگ تجاری ایجاد شده بین آمریکا و چین به شدت دامن شرکت های بزرگ این کشورها را گرفته است. با این حال اپل با برطرف مشکلات سر راه خودش، کاملا بر طبق برنامه روند تولید و معرفی آیفون های 2019 را پیگیری کرده و به دنبال آن است که به زودی این محصولات را مغرفی کند.

در حالی که شرکت های آپل و هواوی هر یک با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کنند، به نظر می رسد که بیشترین سود از این وضعیت نصیب شرکت سامسونگ شود، چرا که این برند کره ای بدون داشتن چنین مشکلاتی به صورت مداوم مدل های جدیدتری از محصولاتش را رونمایی کرده و اخیرا نیز سفارش قطعات خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. به این ترتیب پیش بینی می شود که سامسونگ با افزایش سهم خود از بازارهای مهمی همچون چین، آمریکا و تایوان بتواند در شش ماه باقیمانده از سال حدود 15 تا 20 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا