اخبار

بدبینی تحلیل‌گران نسبت به کارایی اسکنر عنبیه چشم Galaxy Note 7

درحالی‌که کمتر از دو هفته تا معرفی جدیدترین نسل تلفن‌ هوشمند Galaxy Note باقی است، تقریبا تمامی اطلاعات مربوط به این اسمارت‌فون افشا شده است که مهمٰ‌ترین آن‌ها، اسکنر عنبیه پرچمدار جدید سامسونگ است. با اینکه اسکنر عنبیه چشم Galaxy Note 7 (گلکسی نوت ۷) از روش کاملا جدیدی برای باز کردن قفل دستگاه استفاده می‌کند، اما تحلیل‌گران آینده روشنی را برای این قابلیت متصور نیستند.
در ابتدا با لو رفتن اسکرین‌شات‌هایی از محیط تنظیمات Galaxy Note 7 که نشان از امکان باز کردن قفل تلفن با فعال‌سازی قابلیت اسکن عنبیه چشم داشت، همگان به وجد آمدند، رونق بازار شایعات بیش از پیش شد و تصاویر لو رفته از پرچمدار آتی سامسونگ، مهر تاییدی بر وجود این اسکنر بود. هنگامی که چشم بادامی‌ها در دعوت‌نامه خود برای سه شنبه، دوم آگوست (۱۲ مرداد) خود خبر از به‌کار گیری تکنولوژی رو به رشدی دادند، تردیدها تبدیل به یقین گشت و اینک با آغوشی باز به استقبال سنسور اسکنر عنبیه چشم Galaxy Note 7 خواهیم رفت.

با توجه به بی سابقه بودن استفاده از سنسور اسکن عنبیه چشم در تلفن‌های همراه، مسلما هر کاربر هنگام استفاده از آن هیجان خاصی را تجربه خواهد کرد. چرا که پس از معرفی ویژگی تشخیص چهره در نسخه چهارم از سیستم‌عامل اندروید که برای باز کردن قفل دستگاه از آن استفاده می‌شد و عملکرد ضعیفی از خود به نمایش می‌گذاشت، این اولین بار است که در دنیای اندروید شاهد استفاده از ویژگی بیولوژیکی جدید و بسیار دقیق برای حفاظت از قفل دیوایس هستیم.

با همه این تفاسیر، تحلیل‌گران معتقدند این سنسورها کاربران را ناامید خواهد ساخت؛ چرا که سرعت عملکرد، فاصله چشم تا سنسور، آسیب پذیر بودن ویژگی در شرایط نامساعد نوری و سایر موارد از پیشرفت این سنسور و محبوبیت آن در میان مردم جلوگیری خواهد کرد و این سنسور به «گذشته» تعلق دارد.

گرچه هنوز تا معرفی این سنسور و نحوه کارکرد آن با خبر نیستیم، اما مشخصا موضوعات چالش برانگیزی بر سر راه سامسونگ قرار دارند. من به شخصه تصور نمی‌کنم کره‌ای‌ها پرچمداری به عظمت Galaxy Note 7 را همراه با این‌گونه از مشکلات اساسی روانه بازار کند و برای حل این معضل‌ها راهکاری نیاندیشیده باشد.

بهتر است تا زمان معرفی رسمی Galaxy Note 7 صبر پیشه کنیم و آنگاه به بررسی صحت یا سقم گفته‌های تحلیل‌گران بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا