اخبار

تامین گسترده اینترنت برای روستاییان کشور به همت همراه اول

سازمان همراه اول فراتر از یک اپراتور مخابراتی بوده است و در طول سالیان فعالیت اینترنت همراه در کشورمان شاهد این بوده‌ایم که نسختین اپراتور مخابراتی کشورمان به خوبی خود را با شرایط وقف داده و پیشرفت را در گام به گام فعالیت‌های خود برای کاربران مهیا ساخته است.

مطالب مرتبط

با توجه به نیاز روزافزون به دسترسی به اینترنت و ساختار خاص زیرساخت‌های این نوع از ارتباط، چشم‌های افرادی که در مناطق دوردست و دورافتاده مانند روستاها زندگی می‌کنند، به اپراتورهای مخابراتی کشور دوخته شده است و در طول یک دهه‌ای که از ورود پروتوکل‌های اینترنت همراه به ساختار شبکه کشورمان می‌گذرد، شاهد بهبود شرایط این افراد و دسترسی بهتر آن‌ها به اینترنت بوده‌ایم و به تازگی نیز همراه اول بیلان کاری خود در این زمینه را منتشر کرده است که نشان از عملکردی قابل قبول دارند.

تامین گسترده اینترنت برای روستاییان کشور به همت همراه اول

بر اساس اعلام رسمی مدیر کل ارتباطات همراه اول، این اپراتور در شش ماه نخست سال جاری شمسی توانسته است تا 60 هزار و 420 خانوار ایرانی را از نعمت استفاده از اینترنت برخوردار کند. این خانواده‌های ایرانی در 609 روستا زندگی می‌کنند و نمی‌توان به صورت دقیق گفت که از کدام‌یک از شبکه‌های همراه بهره‌مند شده‌اند. با این وجود تمامی ‌آن‌ها خدماتی در رده شبکه‌های 2G یا 3G یا 4G را دریافت کرده‌اند که این امر خبری خوشحال کننده است.

با این وجود نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که اعمال خوب بدون استمرار به مزایای بزرگ بدل نخواهند شد و همراه اول هنوز راه زیادی در پیش دارد تا تمامی شهروندان ایرانی را از موهبت اینترنت بهره‌مند کند. با این وجود باید گفت که همراه اول در این زمینه مثبت عمل کرده است. موبایلستان به عنوان یک رسانه مستقل همیشه انتقادات را به صورت نسبتا صریح بیان کرده است و حال با توجه به خبر منتشر شده وظیفه خود دانستیم که درست مانند انتقاد به جا، تمجید به جا را نیز در دستور کار خود قرار بدهیم و امیدوار باشیم که این روند مثبت، دنباله‌دار باشد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا