اخبار

تراشه‌های بعدی سری اسنپدراگون ۶۰۰ و ۸۰۰ کوالکام از پروژه تانگو پشتیبانی خواهند کرد

امروز توسط کوالکام تائید شد؛ تراشه‌های بعدی سری اسنپدراگون ۶۰۰ و ۸۰۰ از پروژه تانگو پشتیبانی خواهند کرد. در نهم ژوئن کمپانی لنوو رویداد Lenovo Tech World خود را در سانفرانسیسکو برگزار کرد. در این رویداد محصولات مختلفی معرفی شد و گوشی هوشمند Lenovo PHAB2 Pro یکی از آنها بود.

درحالی‌که این دستگاه یکی از سه گوشی معرفی شده در سری PHAB لنوو بود؛ اما با یک ویژگی منحصر به فرد معرفی شد. PHAB2 Pro گوشی هوشمندی است که قادر خواهد بود تا از پروژه تانگوی گوگل پشتیبانی کند. درواقع لنوو فب ۲ پرو اولین گوشی هوشمند مبتنی بر پروژه تانگو در جهان است. لقب باارزشی است.

پروژه تانگو (Project Tango) یک پلتفرم فناوری گوگل است که با استفاده از دید کامپیوتری، دستگاه‌های تلفن همراه از قبیل گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها را قادر می‌سازد تا بدون استفاده از جی پی اس و دیگر سیگنال‌های خارجی، موقعیت خود را نسبت به جهان اطراف تشخیص دهند. این پلتفرم به دستگاه اجازه می‌دهد تا از محیطی که در آن قرار گرفته درک درستی داشته باشد و بتواند یک نقشه سه‌بعدی از فضای مورد نظر ارائه دهد. این توانایی منحصر به فرد بدان معنی است که دستگاه‌های پروژه تانگو قادر خواهند بود که فاصله و فضای اطراف خود را با دقت و به‌طور موثری اندازه گیری کنند.

اولین گوشی پروژه تانگو در حال حاضر راه‌اندازی شده و انتظار می‌رود که این تکنولوژی در آینده‌ای نزدیک به گوشی‌های هوشمند بیشتری راه یابد.

در تابستان ۲۰۱۵ کوالکام و اینتل هر دو اعلام که در حال توسعه تراشه‌های خود به‌منظور پشتیبانی از پروژه تانگو گوگل هستند. کوالکام امروز تائید کرد که تراشه‌های سری اسنپدراگون ۶۰۰ و اسنپدراگون ۸۰۰ محصولاتی خواهند بود که در هل دادن رو به‌جلوی Project Tango در آینده، نقش مهمی را بازی خواهند کرد. فبلت PHAB2 Pro دستگاهی است که در حال حاضر با یکی از تراشه‌های سری اسنپدراگون ۶۰۰ (اسنپدراگون ۶۵۲) همراه شده و این به ‌معنی آن است که این کمپانی از قبل پشتیبانی از این پروژه را پی‌ریزی کرده است؛ اما اعلامیه امروز کمپانی کوالکام به نظر می‌رسد که مهر تائیدی است بر آنکه تراشه‌های بعدی سری اسنپدراگون ۶۰۰ همچنان از این پلتفرم پشتیبانی خواهند کرد

پردازنده‌های سری اسنپدراگون ۶۰۰ کوالکام، تراشه‌هایی هستند که به‌طور وسیع در گوشی‌های میان رده‌ به بازی گرفته می‌شوند؛ اما تکلیف تراشه‌های پرچم دار این کمپانی مانند تراشه‌های سری اسنپدراگون ۸۰۰ چه خواهد بود؟ بخشی از اعلامیه‌ی امروز کوالکام به این محصول بالا رده اختصاص داشت. این کمپانی تائید کرد که تراشه‌های سری اسنپدراگون ۸۰۰ در آینده برای پشتیبانی از پروژه تانگو آماده خواهند شد. این کمپانی همچنین تائید کرد که پرچم‌دار فعلی این کمپانی، تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ در واقع برای تانگو آماده شده و کوالکام آن را به‌عنوان بخشی از تعهد خود برای پیشبرد پروژه تانگو می‌داند.

در حالی که هم‌اکنون هیچ گوشی هوشمند پرچم‌دار مبتنی بر پروژه تانگوی مجهز به اسنپدراگون ۸۲۰ در بازار وجود ندارد؛ اما کوالکام قصد دارد تا در فرآیند تولید این تراشه قابلیت پشتیبانی از تانگو را در آن جای دهد تا در صورت لزوم و هنگام نیاز مشکلی پیش نیاید. بدین ترتیب تراشه‌های بعدی سری اسنپدراگون ۶۰۰ و ۸۰۰ کوالکام با قدرت به پشتیبانی از پروژه تانگو گوگل مشغول‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا