اخبار

تماس تصویری سروش برای مشترکان تمام اپراتورها گران محاسبه شد

چندی پیش یکی از کاربران فضای مجازی اعلام کرد که تنها با دو تماس تصویری در پیام رسان داخلی سروش، بسته اینترنتی‌اش به اتمام رسیده است. این موضوع سر و صدای نسبتا زیادی پیدا کرد و حال مشکل اصلی در بروز چنین خطای سیستمی از سمت سروش که تمامی مشترکان اپراتورها را متضرر کرد، کشف شده است. همراه موبایلستان باشید.

ماجرا از این قرار بود که یکی از کاربران اینترنت همراه بسته اینترنت خریداری می‌کند و سپس بعد از دو تماس تصویری از طریق پیام رسان داخلی سروش متوجه می‌شود که بسته‌اش به اتمام رسیده است. بعد از این گزارش و پیگیری‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشخص شد که پیام رسان سروش برای ارائه سرویس تماس تصویری خود از پروتکل‌های متداول HTTP و HTTPS استفاده نمی‌کند و این موضوع به سازمان تنظیم مقررات گزارش نشده است.

شیوه کار بدین صورت است که تولید کنندگان محتوا و سرویس‌ها باید گزارش کاملی به سازمان تنظیم مقررات اعلام کنند و پس از آن سازمان تنظیم مقررات، برحسب اینکه ترافیک داخلی محسوب می‌شود یا خارجی، اقدام به تعرفه‌گذاری کرده و برای اعمال به اپراتورها ابلاغ می‌کند.

تماس تصویری سروش

همان‌طور که اطلاع دارید هزینه استفاده از سایت‌های داخلی نیم بها، یک سوم یا رایگان است. به همین دلیل نیز گران تمام شدن آن دو تماس تصویری کاربر مذکور با پیام‌رسان داخلی سروش عجیب بود.

البته باید توجه داشت که این موضوع تا قبل از رسانه‌ای شدن مربوط به تمام اپراتور‌ها می‌شد و به دلیل اینکه سروش گزارش‌های لازم را به رگولاتوری نداده و از آی‌پی‌های سرویس تماس تصویری‌اش نگفته بود، هزینه تماس تصویری تمامی مشترکان اپراتورها با این پیام‌رسان گران محاسبه می‌شد که اکنون این مشکل در شبکه اپراتورها اصلاح شده است.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، با پشت پرده ماجرای تمام شدن بسته اینترنت بعد از دو تماس تصویری در سروش آشنا شدیم. نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا شما نیز با مشکلات مشابهی رو به رو شده‌اید؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا