آموزش و ترفنداخبار

چگونه تمام تصاویر یک صفحه‌ی وب را دانلود کنیم؟

خیلی وقت‌ها نیاز است تمام تصاویر یک صفحه‌ی وب را ذخیره کنیم؛ صفحه‌ای از ناسا که تصاویری مسحورکننده و جدید به اشتراک گذاشته و یا صفحه دیگری که مجموعه از والپیپرهای باکیفیت را منتشر کرده. در این حالت راست کلیک بر روی هر تصویر و ذخیره آن، اولین کاری است که انجام می‌دهیم اما اگر تعداد تصاویر زیاد باشد، این کار چندان عاقلانه نیست. اگر کاربر Chrome هستید این پست یک راه اسان برای شما دارد که در این گونه موارد با یک کلیک تصاویر را ذخیره کنید.

افزونه‌‌ی I’m A Gentleman را برای کروم، نصب کنید. پس از آن ایکون برنامه را در نوار ابزار خواهید دید. بر روی آن کلیک کنید تا اجازه مربوط به آن داده شود. با هر بار کلیک بر روی آیکون این افزونه، تصاویر صفحه به طور خودکار به فولدر دانلود پیش‌‎فرض منتقل می‌شوند. مطمئن شوید از تبِ Settings خود کروم، automatic download را تیک زده اید چرا که در غیر اینصورت با تعداد زیادی پنجره‌ی مربوط به دانلود روبرو خواهید شد.

قابلیت دیگر این افزونه، در صورتی که به طور مداوم تصویر از اینترنت دانلود می‌کنید، برای دانلود یک تصویر است؛ اگر Alt + Click می‌توان تصویر موردنظر را درون بخشی که که کنار مرورگر بوجود میاید انداخت تا تصویر دانلود شود. چنین کاری هنوز هم بسیار سریعتر کلیک راست – ذخیره تصویر – انتخاب فولدر – ذخیره تصویر است.

Save Images

132018

این افزونه مختص فایرفاکس است و کاربردی مشابه دارد؛ می‌تواند تمام تصاویر یک تبِ فایرفاکس و یا تمام تب‌های باز را دانلود کند. با کلیک راست در صفحه و انتخاب Save Images منویی را خواهید دید که در آن می‌توان انتخاب کرد چه اتفاقی می‌خواهید بیفتد؛ دانلود تمام تصاویر تب و یا تمام تب‌ها و غیره. با توجه به تنظیمات بسیار گسترده ای که در هنگام ذخیره ارائه می‌دهد، پیشنهاد قطعی زوم تک برای استفاده همین اَپ است.

Image Picker

یک افزونه ی بسیار خوب دیگر، برای مدیریت تصاویری که در وب می‌بینید، Image Picker است. این افزونه ی فایرفاکس به شما قابلیتی نسبتاً کامل برای مشاهده‌ی تصاویر در فرمتهای مختلف و اندازه های مختلف و دانلود آن‌ها (حتی از وبسایت هایی که چنین امکانی را ندارند) را می‌دهد. با امکاناتی بسیار خوب، پیشنهاد می‌کنیم به این افزونه هم شانسی برای نشان دادن خود بدهید.

 

Image Picker

منبع : زوم تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا