اخبار

دستیار هوشمند گوگل به ایران می‌آید؟

دستیار هوشمند گوگل به ایران می‌آید؟

دستیار هوشمند گوگل به‌عنوان نرم‌افزاری بسیار کاربردی برای بسیاری از افراد در دسترس است. بااین‌حال یکی از نقاط ضعف این دستیار هوشمند کم بودن زبان‌های پشتیبان آن است که موجب شده است تا استفاده از این نرم‌افزارها در برخی از کشورها بسیار محدود باشد. بااین‌حال اخبار منتشرشده حاکی از آن هستند که گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که دستیار هوشمند خود را در سال میلادی جاری برای ۳۸ کشور دیگر نیز در دسترس قرار خواهد داد و به‌این‌ترتیب شمار کشورهای پشتیبانی‌کننده از دستیار گوگل به ۵۲ خواهد رسید.

کشورهایی که این دستیار مجازی را در سال جاری میلادی دریافت خواهند کرد شامل روسیه، هلند، سوئد، ایتالیا، عربستان و… خواهد بود. دستیار گوگل علاوه برافزودن موقعیت‌های مکانی بیشتر ۱۷ زبان جدید را نیز خواهد آموخت که برخی از این زبان‌ها از قبیل روسی، عربی، هلندی و هندی خواهد بود.

در حال حاضر این دستیار هوشمند گوگل قادر است به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، چینی، کره‌ای، اسپانیایی و پرتغالی صحبت کند و در کشورهای استرالیا، کانادا، فرانسه، المان، ژاپن، ایالات‌متحده و بریتانیا در دسترس است. البته هنوز نمی‌دانیم که این نرم‌افزار چه زمانی به کشورهای جدید معرفی خواهد شد و از زبان‌های جدید پشتیبانی خواهد کرد. بااین‌حال گوگل به‌تازگی نقشه‌ای را رونمایی کرده است که از برنامه توسعه این نرم‌افزار خبر می‌دهد. البته خوشبختانه کشور ایران نیز جزو این نقشه قرار دارد و باید دید که آیا پشتیبانی از زبان فارسی نیز به این نرم‌افزار افزوده خواهد شد یا خیر.

گوگل با توسعه دستیار خود در کشورهای بیشتر امیدوار است که بتواند فروش سری بلندگوهای هوشمند گوگل هوم خود را نیز افزایش دهد. این سری از دستگاه‌ها می‌توانند به‌راحتی و بافرمان کاربر خود دستگاه‌های هوشمند را روشن و خاموش کرده، موزیک پخش کرده، گزارش‌های پیش‌بینی هوا را به همراه اخبار جدید اعلام کرده و یا از رستوران‌های محلی غذا سفارش دهند. البته کارایی این دستگاه به اینجا محدود نمی‌شود و قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای برای گوگل هوم عرضه‌شده است که داشتن آن در هر خانه‌ای را کم‌کم به یک ضرورت تبدیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا