اخبار

دور زدن فیس آی دی آیفون X در پنج روز

دور زدن فیس آی دی آیفون X

به‌تازگی یک شرکت امنیتی موفق به دور زدن فیس آی دی آیفون X شده است و برای این کار از یک سیستم بسیار ساده ساخت نقاب با چاپ سه‌بعدی استفاده کرده است.

امروزه رقابت اپل و سامسونگ بر سر جزئیات حسگرها شکل می‌گیرد. هر دو شرکت حسگر اثرانگشت، حسگر چهره و … را بر روی دستگاه‌های خود قرار داده‌اند و حسگرهای تشخیص چهره برای هر دو شرکت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها به‌حساب می‌آیند ولی بر اساس ادعای اپل، سیستم آن‌ها به‌مراتب امن‌تر از سیستم رقیب است.

مسئولان اپل حتی مدعی شده بودند که استفاده از گریم‌های هالیوودی نیز نمی‌تواند موجب شود تا این سیستم فریب‌خورده و قفل دستگاه را باز کند. بااین‌وجود به نظر می‌رسد که دور زدن فیس آی دی آیفون X چندان دشوار نیست. یک بنگاه امنیتی ویژه به‌تازگی به سراغ انجام این کار رفته است و موفق شده است تا با صرف کردن هزینه‌ای ۱۵۰ دلاری، دور زدن فیس آی دی آیفون X را بار روشی بسیار ساده ممکن سازند.

در این روش، ابتدا چهره صاحب دستگاه اسکن می‌شود و سپس با کمک چاپ سه‌بعدی، لایه‌هایی از پلاستیک ساخته می‌شوند که می‌توان آن‌ها را بر روی صورت کاربر قرار داده و به همین سادگی دوربین آیفون X را فریب داد. در این روش حتی لازم نیست تا به سراغ تغییر دادن رنگ این ماسک برویم.

سیستم فیس آی دی آیفون X بر اساس تشخیص عمق صورت عمل می‌کند و قسمت‌هایی مانند چشم کاربر را به‌صورت دوبعدی اسکن می‌کند و به همین دلیل نیز می‌توان این محصولات را به‌سادگی با کمک ماسک یاد شده دور زد. البته باید به یاد داشته باشید که هزینه ۱۵۰ دلاری انجام شده برای این کار، هزینه نهایی نیست و باید هزینه خرید پرینتر سه‌بعدی را نیز محاسبه کنید و به همین دلیل نیز این روش نمی‌تواند یک خطر امنیتی برای کاربران به‌حساب بیاید. شایان‌ذکر است که مرکز امنیتی یاد شده تنها در پنج روز موفق شد تا این کار را انجام بدهد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا