اخبار

نگاهی به رویکرد همراه اول و پیشگامی این شرکت در تحقق چشم‌انداز 5 ساله

جوانگرایی در دنیای همراه

همراه اول در زمینه استفاده از نیروهای جوان و مستعد در رده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشگام شده است و این امر می‌تواند به بهبود شرایط دنیای فناوری کشورمان کمکی شایان کند.

کشور ما، کشور جوانی است و نیروی جوان و نزدیک به میانسال در کشور ما بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند. با این وجود یکی از مشکلاتی که در کشور ما شاهد آن هستیم، نه چندان پایین بودن سن نیروهای کاری در کشور ما است. این مشکل در شرایط مختلف ممکن است این میانگین سنی چندان مشکل‌ساز نباشد ولی وقتی مبحث فناوری اطلاعات و ارتباطات به میان می‌آید، نیروهای سالخورده‌تر، کمتر از نیروهای جوان کارآمد خواهند بود و به همین دلیل رویکردی از این دست در این محدوده بیش از سایر قسمت‌های کاری کشور مهم خواهد بود.

این رویکرد در عملکرد دولت به چشم می‌خورد و برای مثال وزیر ارتباطات کشورمان یکی از جوان‌ترین وزرای کشور است. با این شرایط و با توجه به ایجاد چشم‌اندازی استراتژیک و 5 ساله برای بهبود شرایط نیروهای کاری و رویکرد جوان‌گرایی، انتظار می‌رود که بسیاری از سازمان‌های دولتی به سراغ چنین کاری بروند.

نیروهای کاری جوان‌تر به معنای درک بهتر نیازهای نسل‌های مخاطب فناوری است. نیروهای جوان کاری، همان کسانی هستند که هم نیازهای پدر و مادرهای نزدیک به سال‌خوردگی خود را درک می‌کنند و هم می‌توانند با جوانان و نوجوانان ارتباط برقرار کنند و همین امر نیز موجب می‌شود که بتوانند به رشد و بهبود شرایط بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور کمکی شایان کنند.

در این میان یک از سازمان‌هایی که به‌صورت مستقیم با فناوری اطلاعات سروکار دارد، همراه اول است. این شرکت در طول چند ماه اخیر اقدام‌های بسیار زیادی برای بهبود میانگین سنی نیروهای کاری خود به خرج داده است و به همین دلیل نیز شاهد جوان‌گرایی بسیار مناسبی در این سازمان بوده‌ایم. در حقیقت این رویکرد تبعیت مستقیم از الگوی حاکمیت وزارت ارتباطات را در خود دارد که نشان دهنده تلاش برای تغییر است.

چنین رویکردی از سوی یک اپراتور مخابراتی می‌تواند نشان بدهد که تحول دیجیتالی که در طول چند ماه گذشته تمرکز بسیاری زیادی بر روی آن انجام شده است، به هیچ عنوان امری ساده نیست و برنامه چشم انداز استراتژیک 5 ساله در همراه اول با جدیت دنبال می‌شود.

چنین موضوعی در نوع خود از دو وجهه مختلف قابل تامل است، نخست این که تحول دیجیتالی امری بسیار مهم برای تحقق رویای دیجیتالی کشور است و در این میان جوانان می‌توانند به مراتب بهتر از افراد مسن‌تر برای این رویا جنگیده و آن را بهتر و سریع‌‌تر محقق سازند. در سوی دیگر باید به این نکته اشاره داشت که همراه اول، بزرگ‌ترین اپراتور حوزه فناوری اطلاعات و ارتباط در سراسر کشور است و پیشگامی این شرکت در انجام این کار و پیش رو گرفتن این رویکرد می‌تواند سنگ بنای مستحکمی برای شروع کار توسط سایر شرکت‌‌های حاضر در این حوزه باشد.

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره کردیم، الگوی حاکمیت وزارت ارتباطات و برنامه چشم انداز استراتژیک 5 ساله و تحول دیجیتالی امری هستند که در فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیشترین نمود را داشته و بیشترین نیاز به جوانگرایی را در این حوزه به همراه داشته‌اند. به همین دلیل نیز رویکرد همراه اول با توجه با داشتن سهم بسیار عظیم در بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌تواند یک امر بسیار مهم در راستای نتیجه یافتن این تلاش‌ها باشد و امید است که سایر اپراتورها و شرکت‌‌های فعال در این رده فناوری نیز هرچه سریع‌تر به این قطار در حال حرکت پیوسته و همراه اول را در مسیر تغییر رو به جلو تنها نگذارند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا