اخبار

کمبود نرم‌افزار، بلای جان ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت

ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت

شرکت سامسونگ با عرضه کردن ساعت‌های هوشمند سری گیر، مدت‌ها پیش از سایر رقبا به بازار ساعت‌های هوشمند وارد شده است. با این وجود این ورود زودهنگام موجب نشده است تا این شرکت در بازار برتری را تجربه کند و آخرین محصول آن‌ها یعنی ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت نیز به خاطر کمبود نرم‌افزار، با فروش نه‌چندان مطلوب روبرو بوده است.

بسیاری از کسانی که از ساعت‌های هوشمند استفاده می‌کنند، هنوز نمی‌دانند که باید چه توقعی از این ساعت‌ها داشته باشند زیرا عملا ساعت‌های هوشمند نتوانسته‌اند تا جایگاه خود را در بازار مصرف پیدا کنند. با این وجود دیدن محصولاتی مانند ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت می‌تواند هر کسی را برای خرید محصولی از این دست وسوسه کند.

بدون شک ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت از نظر رابط نرم‌افزاری و ظاهر کلی به‌مراتب بهتر از ساعت هوشمند اپل عمل می‌کند ولی در مجموع باید امتیاز برتری را به ساعت اپل داد. علت این امر نیز این است که محصول سامسونگ علیرغم تمام برتری‌های یاد شده، تعداد نرم‌افزارهای محدودی را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد.

سیستم عامل ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت، تایزن است و این سیستم عامل از نظر حجم نرم‌افزار و میزان استقبال توسعه‌دهندگان، به‌هیچ‌عنوان با سیستم عامل ساعت‌های هوشمند اپل قابل مقایسه نیست. همین امر نیز موجب  شده است تا این ساعت زیبا و نیرومند با مشکل فروش روبرو باشد زیرا کاربرانی که آن را خریداری کرده‌اند نیز حاضر نیستند آن را به دیگران پیشنهاد کنند.

شایان‌ذکر است که ساعت هوشمند سامسونگ گیر اسپرت با قیمت ۳۰۰ دلار فروخته می‌شود و مزایای مانند مقاومت در برابر آب تا عمق ۵۰ متری زیرآب، رابط کاربری هوشمندانه و جذاب و ظاهر بسیار زیبا را برای کاربران به همراه می‌آورد. با این وجود تمامی این موارد نمی‌توانند مشکل نرم‌افزارهای محدود این ساعت را حل کنند. البته تنها تعداد نرم‌افزارها را نباید مشکل‌ساز دانست بلکه بسیاری از نرم‌افزارهای موجود برای سیستم عامل تایزن نیز با معماری بسیار ضعیف خود، خدماتی نصفه و نیمه به کاربران ارائه می‌کنند. به‌این‌ترتیب باید دید که سامسونگ برای نجات جان ساعت هوشمند خود چه تدابیری را خواهد اندیشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا