اخبار

علی رغم فشارها، هوآوی همچنان به سرمایه گذاری در حوزه 5G ادامه می دهد

برنامه هوآوی برای پررنگ تر کردن حضور خود در بازار 5G در هر دو جایگاه تولید کننده تجهیزات ارائه کننده سرویس و سرویس گیرنده

هوآوی به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت مخابرات دنیا شناخته می‌شود؛ فعالیت‌های این شرکت در حوزه 5G نشان داده که دستیابی به این فناوری بدون هوآوی امری نزدیک به محال است.

شاید بهتر باشد به شکل دقیق‌تری بدانیم که این شرکت چه گام‌هایی در خصوص توسعه هر چه بیشتر 5G و استفاده کاربران از آن داشته و در چه برنامه‌هایی برای آینده دارد.

هفته گذشته در شهر ووژن چین، یازدهمین گردهمایی گروه کاربری هوآوی برگزار شد تا به بررسی وضعیت این شرکت در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله 5G، هوش مصنوعی و روش‌های رشد بیشتر و ایجاد شتاب در آنها پرداخته شود.

در بخش سخنرانی اصلی این مراسم ایان دینگ، از مدیران ارشد هوآوی درباره توسعه صنایع هوش مصنوعی، 5G و برنامه‌های هوآوی در چهار فاز برنامه‌ریزی، توسعه، عملیات و بهینه‌سازی، صحبت و به این موضوع اشاره کرد که هوآوی قصد دارد یک پلتفرم کامل 5G را برای کاربران و شرکت‌ها ارائه دهد؛ در واقع هوآوی با سرمایه‌گذاری عظیم خود در حوزه 5G می‌تواند اپراتورها و کاربران را به این فناوری مجهز کند.

علی رغم فشارها، هوآوی همچنان به سرمایه گذاری در حوزه 5G ادامه می دهد

دینگ همچنین به این نکته اشاره کرد که «هوآوی به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه 5G ادامه خواهید داد و تلاش می‌کند شرکا و مشتریانش بتوانند به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانند.»

پیش از این نیز یکی از مدیران هوآوی به صورت رسمی اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد 10 میلیارد یوآن دیگر به سرمایه‌گذاری خود در 5G اضافه کند تا بتواند اهداف تعیین شده برای این فناوری را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند.

در بسیاری از شرکت‌ها ارائه خدمات در حوزه فناوری 5G در دو سطح کاربر و سرویس‌دهنده محدود به یک سمت سازمانی است و به صورت حداقلی در این حوزه حضور دارند؛ اما هوآوی برنامه متفاوتی دارد و علاوه بر فعالیت‌های خود در حوزه زیرساخت، توجه ویژه‌ای نیز به حوزه کاربری و ارائه دستگاه‌هایی دارد که بتوان به کمک آنها از شبکه‌های 5G استفاده کرد.

علی رغم فشارها، هوآوی همچنان به سرمایه گذاری در حوزه 5G ادامه می دهد

گوشی هوشمند Huawei Mate 20 X 5G به عنوان اولین گوشی هوشمند با توانایی استفاده از شبکه 5G، مدتی قبل توسط مسئولان این شرکت معرفی شده بود به زودی روانه بازار می‌شود.

گوشی Huawei Mate 20 X 5G دستگاهی ویژه برای لذت بردن و استفاده از خدماتی است که 5G در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این گوشی چیپست قدرتمند Kirin 980 به همراه مودم Balong 5000 5G ساخت هوآوی به همراه باتری با ظرفیت 4200 میلی‌آمپر ساعتی استفاده شده که با شارژر قدرتمند و سریع 40 واتی عرضه می‌شود.

هوآوی ثابت کرده که عزمی جدی برای توسعه هر چه بیشتر 5G در همه سطوح دارد و در این راه سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی را با تمرکز بر هر دو سطح کاربران و سرویس‌دهنده انجام داده تا بتواند حلقه ارائه خدمات 5G را به صورت گسترده تکمیل کند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا