ریپورتاژ آگهی

سفر زمینی به ترکیه و هر آنچه که نیاز است بدانید

امروزه با توجه به شرایط بد اقتصادی بسیاری از مردم سفر به خارج از کشور را با روش های زمینی ترجیح می دهند. یکی از این کشورها، ترکیه است. اگر اهل سفر باشید حتما در جریان هستید که خرید بلیط هوپیما ترکیه آن هم با قیمت هایی باور نکردنی و سرسام آور چه سفر پر هزینه ای روی دست تان خواهد گذاشت! درست است که مسافرت از کشوری به کشور دیگر بسیار دشوار است اما اگر اهل گردش و مسافرت باشید تمام این سختی ها را به جا می خرید حتی اگر در میان راه مجبور شوید سوار 30 اتوبوس مختلف بشوید!

بدون شک برای اکثر ایرانی هایی که قصد سفر تفریحی به خارج از کشور را دارند ترکیه اولویت اول را دارد. این شکور زیبا بسیاری از جاذبه های بی نظیر باستانی و طبیعی را در خود جای داده است و هر سال گردشگران بسیاری از سراسر جهان به آن سفر می کنند. در این کشور می توانید با فرهنگ، غذاهای معروف محلی و سنتی، سواحل زیبا و مدیترانه ای اش  و همچنین چشم انداز های بی نظیر و اماکن تاریخی آن آشنا شوید. یکی از مزایای مهم این کشور برای ما ایرانی ها این است که سفر به آن از طریق زمینی هم امکان پذیر است. اما پیش از اقدام به هر کاری باید حتما اطلاعات دقیق و درستی از آن به دست آورد و برای سفر به ترکیه از طریق راه های زمینی هم باید حتما از تمامی شرایط آن مطلع شوید. آیا تا به حال این سوال برای تان پیش آمده است که آیا سفر به ترکیه از این روش امنیت دارد؟ یا اینکه برای این سفر حدودا چند روز در راه خواهید بود؟ برای پاسخ به تمامی سوالات شما قصد داریم تا در این مطلب از سایت مستر بلیط به بررسی و پاسخ به تمامی این سوال ها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

سفر زمینی به ترکیه و هر آنچه که نیاز است بدانید

سفر زمینی به استانبول با اتوبوس

همانطور که در قسمت بالاهم اشاره کردیم این روزها بسیاری از افراد با خرید بلیط اتوبوس استانبول به این شهر زیبا و تاریخی سفر می کنند و در واقع سفر زمینی به استابول بسیار رایج شده است. برای رفتن به استانبول کافیست تا خودتان را به تهران یا تبریز برسانید تا به صورت مستقیم به ترکیه بروید.

 

سفر زمینی به ترکیه با قطار

سفر از طریق قطار به ترکیه هم یکی دیگر از انواع روش های زمینی است. برای این سفر شما حدود 70 ساعت در راه هستید که باید گفت تا حدودی ارزشش را دارد، چراکه نه تنها گشت و گذار در کشوری زیبا پیش روی تان است بلکه می توانید در طول مسیر از چشم اندازهای زیبای آن لذت ببرید. معمولا قطار تهران وان در طول هفته تنها یک بار حرکت می کند و از تبریز به مرز ترکیه وارد می شود. بر اساس تجربه کسانی که از طریق قطاربه ترکیه سفر کردند، این قطار در مرز بسیار توقف دارد تا جایی که سفرتان را کسالت آور می کند اگر می خواهید از این حالت در سفر نجات پیدا کنید بهتر است از تهران تا وان را با قطار رفته و بقیه مسیر را با کشتی به تاتوان بروید. سپس از آنجا سوار بر قطارهای استانبول شوید تا به مقصد برسید.

 

سفر زمینی به ترکیه با ماشین شخصی

برخی از افراد هم هستند که به دلایلی ترجیح می دهند برای این سفر از ماشین شخصی خودشان استفاده کنند. برای این کار حتما باید گواهینامه بین المللی داشته باشید که البته هزینه آن بسیار زیاد است و اگر قصد دارید تا یک سفر ارزان قیمت به ترکیه داشته باشید، سفر با ماشین شخصی از لحاظ مالی چندان
نمی صرفد. علاوه بر آن هزینه بنزین در میان راه به دلار حساب می شود و بازهم اگر بخواهید حساب کنید سفر با ماشین شخصی خیلی مناسب نیست!

سفر زمینی به ترکیه و هر آنچه که نیاز است بدانید

معرفی مرز های زمینی ترکیه و ایران برای سفر زمینی

ترکیه و ایران سه مرز مهم دارند که عبارت اند از:

  • مرز سرو: این مرز مسیری کوهستانی دارد و بسیار خطرناک است و معمولا برای سفر زمینی به ترکیه به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.
  • مرز رازی: این مرز حدود یک ساعت از شهر وان فاصله دارد و برای مسافرینی که بلیط اتوبوس وان را خریده اند مناسب است چراکه اتوبوس از این مرز گذشته و به شهر وان می رسد.
  • مرز بازرگان: مرز بازرگان از لحاظ نشم و ترتیب بهترین مرز مشترک ایران و ترکیه است و نزدیک ترین فرودگاه آن Agri می باشد و برای کسانی که قصد سفر زمینی به شمال ترکیه را دارند مناسب تر است.

از آنجایی که نزدیک ترین مرز ترکیه به تهران، مرز رازی است، و از طرف دیگر وان هم تنها فرودگاهی است که دارای پروازهایی به صورت مستقیم به آنتالیا می باشد، مرز رازی گزینه مناسب تری بوده و به شما پیشنهاد می کنیم که این مرز را انتخاب کنید چراکه از لحاظ امینتی هم حرف اول را می زند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا