اخبار

سامسونگ قابلیت غیرفعال سازی دکمه بیکسبی را به گلکسی اس ۸ افزود

به نظر می‌رسد که انتخاب‌های کاربران درزمینهٔ نرم‌افزار و سخت‌افزارهای تلفن‌های همراه هوشمند روز به روز محدودتر می‌شود. برای مثال، اپل چندی پیش جک ۳٫۵ میلی‌متری را از آیفون‌ها برداشت و دیگر تولیدکنندگان نیز کورکورانه این کار را انجام دادند. بااین‌وجود از طرفی سامسونگ خلاف این رویه را در پیش‌گرفته است و دکمه بیکسبی را بر روی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس افزوده است. البته که شما نمی‌توانید در صورت عدم استفاده از این دکمه فیزیکی اقدام به برداشتن آن بکنید اما به‌تازگی سامسونگ در راستای احترام به مشتری به‌تازگی قابلیتی را فراهم آورده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند این دکمه را غیرفعال کنند.

دکمه بیکسبی با دستیار هوشمند مبتنی بر صوت سامسونگ که به همراه این دو دستگاه گلکسی معرفی شد، مرتبط شده است. این دکمه اختصاصی می‌تواند کاربری دوگانه‌ای داشته باشد: با فشار کوتاه‌مدت صفحه خانه بیکسبی باز می‌شود و البته فشار طولانی‌مدت این دکمه بیکسبی را برای دریافت فرمان‌های صوتی شما آماده می‌کند.

جالب است بدانید که سامسونگ در طی به‌روزرسانی جدید خود برای کاربران دستگاه‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس گزینه جدید را در صفحه‌کلید مربوط به این سیستم هوشمند در درون تنظیمات بیکسبی ارائه کرده است که بر اساس آن کاربران می‌توانند با انتخاب گزینه ” هیچ‌چیز را باز نکن” دکمه فیزیکی بیکسبی را غیرفعال کنند.

لازم به ذکر است که انتخاب گزینه یادشده موجب ازکارافتادن کامل این کلید نمی‌شود و تنها فشار کوتاه این دکمه و باز شدن ویژگی مرتبط به آن را غیرفعال می‌کند و فشار طولانی این دکمه همچنان موجب باز شدن صفحه دریافت فرمان صوتی بیکسبی می‌شود. از طرفی عدم غیرفعال سازی کامل این دکمه برای سامسونگ چندان ارزان تمام نخواهد شد زیرا این کمپانی در پی آن است تا بیکسبی را به‌عنوان رقیبی سرسخت برای دستیار هوشمند سایر کمپانی‌ها از قبیل الکسای آمازون، سیری اپل و دستیار هوشمند گوگل معرفی کند. به‌این‌ترتیب غیرفعال سازی کامل دکمه بیکسبی، صرف‌نظر از دیدگاه کاربران در این رابطه، به‌هیچ‌عنوان گزینه معقولی برای سامسونگ نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا