اخبار

محبوب‌ترین سیستم عامل جهان اندروید ۸ یا iOS 11 نیست

محبوب‌ترین سیستم عامل جهان اندروید 8 یا iOS 11 نیست

آمار و ارقام مربوط به سیستم‌های عامل در جهان به‌تازگی منتشر شده  است و برخلاف باور عموم نشان می‌دهد که آخرین نسخه از سیستم‌های عامل عرضه شده توسط هیچ‌یک از شرکت‌ها امکان دستیابی به صدر جدول را نداشته است.

ممکن است فکر کنید که محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم عامل جهان، اندروید ۸، iOS و یا حتی ویندوز ۱۰ است ولی در عمل یک سیستم عامل بسیار قدیمی‌تر توانسته است تا این عنوان را به خود اختصاص بدهد. آمار و ارقام خبر از این می‌دهند که از میان هر ۱۰ دستگاه جهان، بیش از ۴ مورد از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده می‌کنند.

این آمار نشان دهنده این هستند که ویندوز ۱۰ توانسته است تا با مالکیت ۴۲ درصدی بر بازار، محبوب‌ترین سیستم عامل جهان باشد. از سوی دیگر نیز سیستم عامل ویندوز ۱۰ با مالکیت ۳۴ درصدی در رتبه دوم قرار گرفته است. سیستم عامل مک نسخه ۱۰٫۱۳ نیز تنها اندکی بیش از ۴ درصد را در اختیار گرفته است.

از سوی دیگر نیز شرکت اپل با در اختیار داشتن iOS نسخه ۱۱، توانسته است تا ۱۲ درصد از بازار را به خود اختصاص بدهد که درخشان‌ترین رقم برای یک نسخه از سیستم‌های عامل همراه است. ممکن است از خودتان بپرسید که آمار دستگاه‌های اندرویدی به‌مراتب بیشتر از آیفون‌ها است و این آمار درست نیست ولی باید در نظر داشته باشید که این آمار بر اساس تفکیک نسخه‌های مختلف سیستم عامل به دست آمده است. در این شرایط اندروید نسخه ۸ با داشتن کمتر از ۱ درصد از کل بازار، در رتبه نوزدهم محبوب‌ترین سیستم‌های عامل جهان قرار گرفته است.

به این ترتیب باید گفت که جهان امروزی ما همچنان بیشتر بر روی دستگاه‌های دسکتاپی تمرکز دارد و کاربری‌های اداری به‌واسطه استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند محقق نخواهند شد. با این وجود می‌توان انتظار داشت که در بازه زمانی نه‌چندان طولانی، این ساختار دستخوش تغییر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا