اخبار

ارائه قابلیت مدیریت باتری جدید بر روی اندروید ۸٫۱٫۱

قابلیت مدیریت باتری جدید بر روی اندروید ۸٫۱٫۱

اندروید اوریو به‌عنوان جدیدترین نسخه سیستم‌عامل محبوب اندروید به‌تازگی راه خود را به تلفن‌های همراه هوشمند موجود در دست کاربران بازکرده است. این نسخه جدید اندروید از ویژگی‌های منحصربه‌فردی نظیر ایموجی های جدید و نقطه اعلانات بر روی آیکون نرم‌افزارها بهره می‌برد. هم‌اکنون اندروید ۸٫۱٫۱ اوریو با به‌روزرسانی جدید خود به نحوی طراحی‌شده است که نرم‌افزارهای پرمصرف تلفن همراه شمارا به‌راحتی نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده از وب سایت تحلیلی اندروید پلیس، کاربران نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۸٫۱٫۱، بنری را در کنار نشان باتری موجود در صفحه نمایش تلفن همراه خود مشاهده می‌کنند که نرم‌افزارهای پر مصرف را به کاربر نمایش می‌دهد. در مثالی که بر روی این سایت قرارگرفته است، کاربران سمبل قرمزرنگ کوچکی را در کنار نرم‌افزاری به نام Tile مشاهده کرده‌اند که دائماً به ارسال درخواست های مربوط به دریافت اطلاعات موقعیت افراد می‌پردازد. از طرفی نیز فنیکس به‌عنوان یکی از کلاینت های توییتر که می‌تواند به‌صورت دائمی تلفن همراه شمارا بیدار نگه دارد، در زمره نرم‌افزارهای پرمصرف قرارگرفته است.

به‌صورت کلی این قابلیت مدیریت باتری جدید را می‌توان قدمی مثبت در جهت مدیریت بهینه‌تر باتری تلفن‌های همراه هوشمند در نظر گرفت. بااین‌حال باید به خاطر داشت که این ویژگی بسیار مؤثر یادشده هنوز به‌صورت امتحانی بر روی نسخه توسعه‌دهندگان اندروید ۸٫۱٫۱ قرارگرفته است و عرضه آن در نسخه نهایی ارائه‌شده از اندروید ۸٫۱٫۱ اوریو برای کاربران حتمی نیست.

بااین‌وجود در دنیایی که هنوز باتری‌های لیتیوم یونی نه‌چندان راضی‌کننده برای تأمین باتری مورد نیاز دستگاه‌های ما مناسب دیده می‌شوند و هنوز گزینه جایگزین مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است، عرضه عمومی قابلیت های مدیریت باتری این پنینی برای دستگاه های هوشمند می‌تواند روش مناسبی برای تمرکز بر روی نرم‌افزارهایی باشد که بیشترین درخواست مصرف باتری را از تلفن همراه هوشمند ما دارند. درهرصورت امیدوار هستیم که این ویژگی به نسخه نهایی اندروید ۸٫۱٫۱  راه یابد.

یک دیدگاه

  1. هر چقدر خواستن زور بزنن،آخرش بازم باتریشون جلوی آیفون حرفی برای گفتن نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا