اخبار

دومین کنسرت آنلاین ایرانسل نیز با مشکلات فراوان همراه بود

چند روز پیش دومین کنسرت آنلاین ایرانسل در سرویس لنز برگزار شد که مشکلات بسیاری را در آن شاهد بودیم. این مشکلات در کنسرت آنلاین اپراتوری به وجود آمد که ادعای راه‌اندازی 5G در ایران را دارد. همراه موبایلستان باشید.

با شیوع ویروس کرونا شاهد تغییر در برخی رویداد های جمعی بودیم. بسیاری از هنرمندان در زمان قرنطینه از طریق لایو اینستاگرام سعی می‌کردند تا هموطنانمان را سرگرم کنند. تا این دوران هرچه سریع‌تر رد شود. از سوی دیگر اپراتور دوم کشور یا همان ایرانسل نیز سعی کرد با برگزاری کنسرت آنلاین گامی در این جهت بردارد که البته چندان هم موفق نبود. ایرانسل چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد از طریق سرویس لنز خود نسبت به برگزاری کنسرت آنلاین همایون شجریان اقدام کند. موضوعی که برای بسیاری از افراد و علاقه‌مندان خوش آیند بود و می‌توانست یک رویداد عالی باشد (هرچند که نشد!).

کاربران برای شرکت در این رویداد می‌بایست نسبت به خرید بلیط اقدام می‌کردند و سپس از طریق سرویس لنز در زمان از پیش مشخص شده به تماشای کنسرت می‌نشستند. اما همه چیز از همان لحظه آغاز شد. زیرا بسیاری از کاربران قادر به دسترسی به سرویس مذکور نبودند و نمی‌توانستند وارد کنسرت شوند. از سوی دیگر کاربرانی هم که وارد شده بودند با افت کیفیت شدید در پخش کنسرت مواجه بودند. موضوعی که به هیچ وجه خوش آیند نیست.

روزها گذشت تا اینکه خبر کنسرت سالار عقیلی با همکاری و اسپانسرینگ ایرانسل در سرویس لنز منتشر شد. با وجود تجربه ناخوش آیند کنسرت قبلی، اما کاربران بسیاری دوباره با امید به اینکه تمام مشکلات قبلی شناسایی و رفع شده‌اند نسبت به خرید بلیط اقدام نمودند. اما متاسفانه در زمان برگزاری این رویداد نیز شاهد مشکلات بسیاری از جمله مشکلات قبلی نظیر عدم امکان ورود به لنز و افت کیفیت ویدیو بودیم.

شاید در دنیای اینترنت چنین اتفاقی برای یک استارت‌آپ تازه تاسیس چندان غیرعادی نباشد اما بدون شک هیچ فردی چنین انتظاری را از ایرانسل ندارد. زیرا این اپراتور ادعای راه‌اندازی نسل پنجم ارتباطات یا همان 5G را در ایران دارد که تاکنون نیز حاضر نشده درخواست برخی اهالی رسانه برای تست سرعت نسل پنجم را در محل مرکز تحقیقات مخابرات ایران اجابت کند و این باعث شبهه‌های بیشتری شده است.

ادعایی که در صورت تحقق موضوعی بسیار بزرگ برای ایرانسل به شمار می‌‌رود اما در برگزاری یک کنسرت آنلاین عملا ناتوان است. از سوی دیگر در شرایط اقتصادی فعلی و همچنین تعطیلی و عدم رونق کسب و کار‌ها، هدر دارن هزینه مردم برای کنسرتی که امکان ورود یا تماشای آن با کیفیت مطلوب نیست کار درستی به نظر نمی‌رسد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا