اخبار

مشکل پوسته‌شدن صفحه‌نمایش موتو زد۲ فورس

شیشه نکشن به‌کاررفته در تلفن همراه هوشمند موتو زد۲ فورس از سیستمی ۵ لایه‌ای بهره می‌برد که صفحه‌نمایش AMOLED این دستگاه را در برابر ترک خوردن و یا شکستن محافظت می‌کند. زمانی که این تلفن همراه هوشمند رونمایی شد، برخی از کاربران آن درباره وجود چندین خط و خش از پیش ایجاد شده بر روی لایه بیرونی صفحه‌نمایش خود شکایاتی را به کمپانی سازنده ارائه کردند. بااین‌حال این بار به نظر می رسد که مشکلات مربوط به این لایه شیشه ای هنوز به پایان نرسیده و حتی حادتر شده است.

به‌تازگی برخی از کاربران تلفن همراه هوشمند موتو زد۲ فورس اظهار داشته‌اند که لایه حفاظتی بیرونی موجود در این فناوری یادشده که بانام سیستم ShatterShield خوانده می‌شود، به‌نوعی پوسته‌پوسته‌شده و از بدنه اصلی صفحه‌نمایش جداشده است. این شکایت‌ها درباره پوسته‌شدن لایه یادشده بیشتر به دلیل نقص عنوان‌شده در اطراف دکمه حسگر اثرانگشت و در کناره‌های صفحه‌نمایش اعلام‌شده است. یکی از فرضیه‌ها درباره دلیل این رابطه می‌تواند مربوط به میزان گرمایی باشد که توسط این تلفن همراه در هنگام شارژ تولیدشده است. به‌خصوص زمانی که موتو مود نیز متصل شده باشد گرمای تولیدشده به حدی زیاد است که می‌تواند موجب ور‌آمدن لایه پلاستیکی شیشه یادشده در کناره‌های دستگاه شود.

بااین‌حال راه‌حل این مشکل نیز از سوی کاربران ارائه‌شده است که البته چندان بدون خرج نیز نخواهد بود. لایه بالایی سیستم ShatterShield به‌نوعی طراحی‌شده است که قابل جایگزین شدن است. موتورولا نیز برای به دست آوردن رضایت مشتریان خود این جایگزینی را تنها با ۴۹ دلار انجام می‌دهد که موجب می‌شود تا صفحه‌نمایش دستگاه شما مانند روز اول جدید شود.

بااین‌وجود، ازآنجایی‌که این مشکل از بنیان حل نخواهد شد و به‌احتمال بسیار زیاد پس از مدتی لایه جایگزین شده هم تخریب خواهد شد. به این ترتیب بهتر است تا کمپانی موتورولا در راستای سیاست‌های جلب رضایت مشتری عمل جایگزینی این لایه مخدوش را برای کاربران این تلفن همراه هوشمند بدون هیچ هزینه‌ای انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا