لوازم خانگی

نسل جدید تلویزیون های QLED 8K سامسونگ با نام NEXTGEN معرفی شد

شرکت سامسونگ اعلام کرد در تلویزیون‌های جدید QLED 8K خود برای سال 2020 از تیونرهای ATSC 3.0 استفاده خواهد کرد. این استاندارد جدید در حوزه پخش محتوا رزولوشن بالاتر، صدای طبیعی‌تر و تجربه تعاملی را در اختیار کاربران قرار داده و عصر جدیدی را در پخش برنامه‌های تلویزیونی از طریق آنتن‌های هوایی آغاز خواهد کرد.

هیوگان لی، مدیر بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید «سامسونگ همواره در مسیر تحول فناوری‌های خود در لوازم مصرفی گام برمی‌دارد تا بهترین تجربه ممکن از سرگرمی خانگی را برای آنها فراهم کند، پس طبیعی است که در این مسیر هم پیشگام باشیم».

او افزود «تلویزیون‌های NEXTGEN که به تیونر ATSC 3.0 مجهز هستند تجربه تصویری کاربران ما را در سری تلویزیون‌های QLED 8K برای سال 2020 ارتقا خواهد داد. برای ما هیجان انگیز خواهد بود که ایجاد این استاندارد جدید بتواند شرکای ما در حوزه پخش محتوا را به سمت تولید محتواهای جدید در اکوسیستم 8K هدایت کند. ما تازه در ابتدای راه هستیم و از اینکه پتانسیل کامل ATSC 3.0 را بشناسیم بسیار هیجان زده‌ایم».

تلویزیون های QLED 8K سامسونگ با نام NEXTGEN

یکی از مزایای اصلی و پیشرفت‌های مهم در سری تلویزیون‌های NEXTGEN استفاده از استاندارد ATSC 3.0 به جای استفاده از استاندارد کنونی ATSC 1.0 است که پتانسیل دریافت و پخش محتوا تا رزولوشن 4K را دارد در حالی که در استاندارد کنونی حداقل امکان دریافت و پخش محتوای Full HD وجود دارد. به این ترتیب صاحبان تلویزیون‌های 8K سامسونگ مطمئن خواهند بود که در صورت پخش سیگنال هوایی برنامه‌های 4K، قابلیت دریافت و پخش آنها را خواهند داشت.

جدا از رزولوشن، تلویزیون NEXTGEN تجربه صوتی کاربران هم ارتقاداده و واقعی‌تر می‌کند. قابلیت Multi-Channel Object Audio و Dialogue Enhancement در این سری از تلویزیون‌های سامسونگ، صدایی بلند و واضح را پخش می‌کنند که علاوه بر سیستم صدای ساراند معمولی، تجربه‌ای فراگیرتر برای کاربران فراهم می‌کند. این استاندارد همچنین با استفاده از اطلاعات بیشتر دریافتی، صدای نهایی را تقویت می‌کند.

سامسونگ سالهاست که در عرصه تلاش برای تولید برنامه‌های با رزولوشن بالا پیشتاز بوده است. این شرکت همچنین با Pearl TV و اتحادیه ملی پخش کننده های تلویزیونی (NAB) هم در زمینه قابلیت‌های جدید و بهبود انتقال سیگنال همکاری داشته است. این تلاش‌ها منجر به آن شده است که سامسونگ بهترین تجربه Ultra HD دنیا را در اختیار کاربران قرار داده و همزمان در اکوسیستم 8K هم به نوآوری ادامه دهد.

برای اطلاعات بیشتر درباره سری تلویزیون‌های 2020 QLED سامسونگ و سری NEXTGEN می‌توانید به آدرس www.samsung.com مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا