ریپورتاژ آگهی

مقایسه نقاط قوت و ضعف اپلیکیشن های حقوقی پرکاربرد

مسائل حقوقی و مشکلاتی که به علم حقوق و تخصص وکلا و مشاورین حقوقی مربوط می باشد برای اکثر افراد جامعه پیش آمده و خواهد آمد اما چگونه و با چه روشی به این سوالات پاسخ می دهیم و چه راه حل هایی برای رفع این مشکلات وجود دارد؟

مشاوره با مشاوران حقوقی و وکلا به صورت حضوری، شاید بهترین روش باشد، اما با وجود مشغله فکری و شغلی که اکثر ما داریم این روش بسیار زمان براست که البته نباید از بحث هزینه های این گزینه نیزغافل شویم.

در ماه های گذشته تمامی کشور های دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا بوده اند و اکثر کار ها و مشاغل به حالت تعطیل درآمده اند که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده. خیلی از افراد جامعه شغل خود را از دست داده و یا در رابطه با درآمد هایشان به شدت ضرر کرده اند. بسیاری از افراد سردرگم در بحث های مختلف حقوقی هستند و نمیدانند با شرایط موجود باید چه اعمالی انجام دهند از شکایت های حقوقی و کیفری گرفته تا مسائل مربوط به قوانین کاری. اما بهترین راه حل این است که با در خانه ماندن ودرامان ماندن از این ویروس همه گیر، سوالات و مشکلات حقوقی خود را از طریق اپلیکیشن های حقوقی با وکلا و مشاورین مطرح کنیم و راه حل های قانونی را از متخصصین این امر بخواهیم.

 

اپلیکیشن آنی مشاور

در مقاله قبل به معرفی برخی از اپلیکیشن های حقوقی پرداخته و از میان چند اپلیکیشن معرفی شده ، به این نتیجه رسیدیم که اپلیکیشن حقوقی آنی مشاور نسبت به بقیه موارد، حائز امتیازات خاصی است چرا که این اپلیکیشن در تمام ساعات فعال بوده و وکلا و مشاوران در حوزه های تخصصی مختلف مثل حقوق خانواده، حقوق قراردادها، حقوق مالی و مالیاتی، حقوق اسناد تجاری(مطالبه چک و سفته )حقوق ثبت اسناد، املاک و اراضی و سایر تخصص ها که لیست آنها در اپلیکیشن نمایش داده می شود به صورت آنلاین و فوری پاسخگوی کاربران می باشند

مقایسه نقاط قوت و ضعف اپلیکیشن های حقوقی پرکاربرد

نکته جالب توجه این بود که هیچ یک از مشاوران حق انتخاب بیش از ۳ تخصص ندارند و برای امکان فعالیت در اپلیکیشن باید از فیلتر های مختلف عبور کنند و این سخت گیری در انتخاب مشاور باعث اطمینان کاربر از تخصص و تجربه مشاور می گردد چرا که امروزه پیدا کردن وکیل یا مشاور متخصص از بین این همه وکیل کار بسیار سختی است خصوصاً مشاهده امتیازی که کاربران به کیفیت مشاوره مشاوران داده اند و دسترسی کاربران به رزومه مشاوران به اطمینان بخشی کاربر افزوده است . از طرف دیگر اپلیکیشن آنی مشاور علاوه بر رفع نیازهای فوری کاربران به صورت مشاوره سریع و آنلاین با هزینه بسیار کمتر از حق المشاوره های متعارف ، دفتر کار بسیار شکیل ، کم هزینه و امروزی و سیار برای مشاوران و وکلا ایجاد کرده است که بدون محدودیت زمان و مکان با طیف وسیعی از کاربران در شهرهای مختلف ایران و حتی خارج از کشور در ارتباط  هستند و می توانند کلیه خدمات دفاتر وکالت از جمله وکالت در دعاوی مختلف، تنظیم انواع دادخواست، و شکوائیه و نوشتن لایحه، قرارداد و سایر خدمات حقوقی را در بستر این اپلیکیشن  قبول کنند.

البته گسترش فضای مجازی و درک فرصتهای شغلی ناشی از فضای مذکور باعث شده است که برخی از وکلا و موسسات حقوقی فعالیتهای خود را  بستر اینترنت و در قالب اپلیکیشن ارائه نمایند و لذا علاوه بر اپلیکیشن های معرفی شده در مقاله قبلی، اپلیکیشن های حقوقی دیگری منتشر شده است که در ادامه به معرفی برخی دیگر از این اپلیکیشن ها می پردازم.

 

اپلیکیشن مشورپ

این اپلیکیشن در زمان انتشار اولیه و حتی مدتها بعد از آن صرفاً به ارائه خدمات مشاوره روانشناسی می پرداخت ولی اخیراً قسمت مشاوره پزشکی و حقوقی را هم به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

از مزایای این اپلیکیشن می توان به امکانات خوبی که در خصوص ارتباط آنلاین تلفنی و نوشتاری فراهم کرده است و همچنین مشاهده رزومه مشاوران و امکان ادامه مشاوره قبلی و پرسش و پاسخ اشاره کرد ولی از آنجا که این اپلیکیشن به تازگی وارد عرصه مشاوره های حقوقی شده است از اینرو تعداد مشاوران کم بوده و معمولاً در دسترس نمی باشند در نتیجه کاربر امکان مناسبی برای بهره مندی از مشاوران متخصص ندارد در حالی که در حوزه اصلی اپلیکیشن که مربوط به روانشناسی است، مشاوران متعددی حضور دارند .

مقایسه نقاط قوت و ضعف اپلیکیشن های حقوقی پرکاربرد

اپلیکیشن الو وکیل

این اپلیکیشن به تازگی در کافه بازار منتشر شده و مبادرت به ارائه خدمات حقوقی نموده است و قسمت‌های مختلفی برای ارائه مشاوره و خدمات و اخبار حقوقی پیش بینی کرده است

از مزایای این اپلیکیشن می توان به تخصصی بودن خدمات حقوقی و امکان ارتباط مشاوره به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین اشاره کرد که کاربر در بستر این اپلیکیشن می تواند خدمات مختلف حقوقی درخواست نماید.

متاسفانه این اپلیکیشن به صورت واقعی آنلاین نبوده و امکان ارتباط سریع و بدون واسطه با مشاور فراهم نمی باشد و برای ارتباط با مشاور لازم است که ابتدا حساب خود را شارژ کرده و سپس کد رهگیری دریافت کرده و بعد از آن کاربر باید با شماره تلفن هایی که ظاهراً هزینه دارد تماس بگیرد.

از ایرادات دیگر این اپلیکیشن آن است که نام و مشخصات و تخصص و رزومه مشاور مشخص نبوده و مهمتر اینکه کاربر حق انتخاب مشاور مورد نظر خود را ندارد ضمن اینکه کاربر به سوابق مشاوره های خود هم دسترسی نداشته و نمی تواند نظر سایر کاربران را مشاهده کرده یا کیفیت مشاوره را ارزیابی نماید.

فارغ از ایرادات مذکور شاید بزرگترین ایراد این اپلیکیشن آن باشد که امکان مشاوره آنلاین یا پرسش و پاسخ بر بستر پیام رسان های دیگری مثل واتس اپ یا تلگرام فراهم شده و در کشور ما که در هر زمان ممکن است دسترسی به اینگونه پیام رسان ها متوقف شود استفاده از اینگونه بسترها مطمئن نخواهد بود و مهمتر اینکه تبادل مدارک یا مذاکرات در بستر این پیام رسان ها به دلیل دسترسی اشخاص خارجی به دیتاها و اطلاعات، امنیت مشاوره را به مخاطره می اندازد.

 

اپلیکیشن دادورزیار

این اپلیکیشن به لحاظ تاریخ انتشار دارای سابقه طولانی نسبت به اپلیکیشن های قبلی بوده و خدمات ارائه شده  در این اپلیکیشن بیشتر به صورت قبول درخواست وکیل از سوی کاربر در حوزه های حقوقی جهت تنظیم دادخواست و لوایح حقوقی بوده و به صورت ارتباط آنلاین و سریع نمی باشد. و کاربر هیچ اطلاعی از مشخصات ، رزومه و یا تخصص مشاور نداشته و عملاً از اپلیکیشن مذکور به عنوان درگاه و یا رابط سفارش خدمات حقوقی استفاده می شود

البته در این اپلیکیشن امکان مشاوره حقوقی پیش بینی شده است ولی این مشاوره هم آنلاین نبوده و کاربر برای ارتباط با مشاور باید از شماره تلفن هایی که دارای هزینه می باشند استفاده کرده و به مشاوری که شناخت قبلی از ایشان ندارد وصل می شود و چنین به نظر می رسد که مشاوران یا وکلای متعدد پاسخگوی کاربر نبوده و از این نظر محدودیت وجود دارد.

فارغ از اینکه دادورزیار، اپلیکیشن مشاوره حقوقی آنلاین نیست ولی امکانات آنلاین بسیار خوبی در آن گنجانده شده است از جمله امکان دسترسی به قوانین، آراء و نظریات و و بانک سوالات حقوقی و یک قسمت جذاب تحت عنوان آیا می دانید که به صورت خیلی خلاصه مطالب مفید حقوقی را به کاربر انتقال می دهد

همچنین قسمت محاسبات حقوقی که بسیار جامع و کامل و رایگان بوده و امکانات ویژه ای در نمایش قیمت روز سکه و جدیدترین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و بخش نامه های محاسبات قضایی در آن  بروز رسانی شده است.

با دانلود اپلیکیشن حقوقی «آنی مشاور» مشاوره‌ای با کیفیت و راهگشا را تجربه خواهید کرد.

شرکت طراحی سایت ره وب یک تیم قوی و با تجربه به عنوان پشتیبان ای اپلیکیشن است.

www.animoshaver.ir


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا