آموزش و ترفند

بسته‌ ای از جنس کاربر؛ نگاهی به بسته های ترکیبی همراه اول

پیش از این‌که به سراغ بسته‌های ترکیبی همراه اول برویم، باید به یک پیش درآمد ساده نگاهی داشته باشیم. امروزه زندگی ما در طول روز پیوندی بسیار بزرگ با فناوری را تجربه می‌کند که پیش از این در هیچ زمانی موردی مشابه با آن وجود نداشته است. اینترنت، مکالمه، پیام‌های متنی و سایر خدمات همراه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است و به لطف بهره گرفتن از فناوری تلفن‌های همراه هوشمند، این قابلیت‌ها در هر جایی می‌توانند همراه ما باشند و به یک محدوده مکانی خاص محدود نیستند.

این موارد موجب شده است که نسل جدیدی از رقابت در میان ارائه دهندگان خدمات همراه به کاربران شکل بگیرد. تمامی اپراتورها اینترنت همراه، مکالمات، پیام‌های متنی و سایر خدمات مرتبط را در دسته خدمات خود قرار داده‌اند ولی نکته بسیار مهمی که کاربران را مجاب می‌کند که یکی از این اپراتورها را بر دیگری برتر بدانند و به سراغ خدمات آن بروند، خدمات اختصاصی است. ترکیب خدمات موجود و ارائه آن‌ها به عنوان یک ترکیب مناسب از کیفیت و قیمت کاری است که هر کاربری از اپراتور محبوب خود انتظار دارد و شاید بتوان بسته‌های ترکیبی همراه اول را بهترین مثال برای این موضوع دانست. با توجه به این موضوع بسیاری از کاربران هنوز از مزایای آن بی اطلاع هستند، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله این موضوع را برای شما به ساده‌ترین حالت ممکن توضیح بدهیم.

بسته‌ ای از جنس کاربر؛ نگاهی به بسته های ترکیبی همراه اول

همه ما در طول روز از اینترنت همراه استفاده می‌کنیم ولی این امر موجب نشده است که به سراغ استفاده کردن از تماس تلفنی یا پیامک نرویم و نیاز به هر سه این موارد موجب می‌شود که بسته‌های ترکیبی همراه اول بیش از پیش برای ما مهم باشند. همراه اول کار را برای دریافت خدمات بسیار ساده کرده است و تنها کافی است که کاربران به وب‌سایت خدمات همراه اول یعنی MCI.IR مراجعه کنند و از منوی بالای صفحه گزینه محصولات و خدمات را انتخاب کرده و در همان ستون اول، روی گزینه بسته‌های ترکیبی کلیک کنند.

با ورود به صفحه بسته‌های ترکیبی همراه اول شاهد دو گزینه اصلی خواهید بود: بسته‌های ترکیبی محتوایی و بسته‌های ترکیبی دلخواه. ابتدا به بسته‌های ترکیبی محتوایی خواهیم پرداخت. این بسته‌ها در حقیقت بسته‌هایی هستند که همراه اول بر اساس نیازسنجی و تحلیل عملکرد کاربران خود به عنوان پرمصرف‌ترین گزینه‌های ممکن در نظر گرفته است و به صورت آماده و پیش‌فرض در وب سایت خود قرار داده است. شما باید ابتدا نوع سیم‌کارت خود را تعیین کنید و با انتخاب سیم‌کارت دائمی یا اعتباری می‌توانید گزینه‌های مربوط به هر یک از این سیم‌کارت‌ها را مشاهده کنید.

5 بسته برای هر نوع سیم‌کارت در نظر گرفته شده است که شامل موارد زیر هستند:

 

بسته‌های ترکیبی همراه اول برای سیم‌کارت‌های دائمی

بسته‌ ای از جنس کاربر؛ نگاهی به بسته های ترکیبی همراه اول

بسته‌های محتوایی ترکیبی پلاتینی: این بسته بهترین رده خدمات را برای کاربران به همراه می‌آورد و کاربران می‌توانند از خدماتی مانند 20 گیگابایت اینترنت همراه، 2 هزار دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تماس برقرار کردن با تلفن همراه یا خطوط ثابت) دو هزار پیامک برون شبکه‌ای و دو گیگابایت ترافیک رایگان برای 2 اپلیکیشن (هر اپلیکیشن یک گیگابایت) دلخواه برای مدت زمان 30 روز استفاده کنند.

بسته‌های محتوایی ترکیبی طلایی: دومین رده سطح بالای خدمات برای کاربران است که شامل 12  گیگابایت اینترنت همراه، 1200 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت) 1200 پیامک برون شبکه‌ای و 1 گیگابایت ترافیک رایگان برای یک اپلیکیشن دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی نقره‌ای: این بسته برای کاربران با کاربری متوسط از خدمات مناسب است و خدمات ارائه شده به واسطه آن شامل 8  گیگابایت اینترنت همراه، 800 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت)  800 پیامک برون شبکه‌ای و 1 گیگابایت ترافیک رایگان برای یک اپلیکیشن دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی برنزی: این بسته برای کاربرانی که مصرفی نسبتا کم دارند مطلوب است و امکانات آن شامل 5  گیگابایت اینترنت همراه، 500 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت)  500 پیامک برون شبکه‌ای و 1 گیگابایت ترافیک رایگان برای یک اپلیکیشن دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی پایه: خدمات پایه مورد انتظار از یک بسته ترکیبی در این بسته برای شما قابل دسترسی خواهد بود و خریداران آن می‌توانند از 2 گیگابایت اینترنت همراه، 200 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت)  و 200 پیامک برون شبکه‌ای برای مدت زمان 30 روز بهره بگیرند.

 

بسته‌های ترکیبی همراه اول برای سیم‌کارت‌های اعتباری

بسته‌ ای از جنس کاربر؛ نگاهی به بسته های ترکیبی همراه اول

بسته‌های محتوایی ترکیبی پلاتینی: این بسته بهترین رده خدمات را برای کاربران به همراه می‌آورد و شامل 10 گیگابایت اینترنت همراه، یک هزار دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تماس برقرار کردن با تلفن همراه یا خطوط ثابت) یک هزار پیامک برون شبکه‌ای و دو گیگابایت ترافیک رایگان برای 2 اپلیکیشن (هر اپلیکیشن یک گیگابایت) دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی طلایی: همانطور که نام این بسته نشان می‌دهد، این بسته دومین رده خدمات را برای کاربران به همراه می‌آورد و شامل 7  گیگابایت اینترنت همراه، 700 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت) 700 پیامک برون شبکه‌ای و 1 گیگابایت ترافیک رایگان برای یک اپلیکیشن دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی نقره‌ای: اگر مصرفی متوسط دارید، این بسته برای شما بسیار مناسب خواهد بود زیرا شامل 4  گیگابایت اینترنت همراه، 400 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت)  400 پیامک برون شبکه‌ای و 1 گیگابایت ترافیک رایگان برای یک اپلیکیشن دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی برنزی: این بسته برای کاربرانی که مصرفی نسبتا کم دارند مطلوب است و امکانات آن شامل 2  گیگابایت اینترنت همراه، 200 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت)  200 پیامک برون شبکه‌ای و 1 گیگابایت ترافیک رایگان برای یک اپلیکیشن دلخواه برای مدت زمان 30 روز است.

بسته‌های محتوایی ترکیبی پایه: همانطور که نام این بسته نشان می‌دهد، خدمات پایه مورد انتظار از یک بسته ترکیبی در آن گنجانده شده است و کاربران این بسته می‌توانند از 1  گیگابایت اینترنت همراه، 100 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای (تلفن همراه یا خطوط ثابت)  و 100 پیامک برون شبکه‌ای برای مدت زمان 30 روز بهره بگیرند.

در پایین صفحه یاد شده نیز یک راهنمایی ساده برای فعال‌سازی، استعلام وضعیت، لغو رزرو و حتی یک راهنمایی قابل دسترسی به واسطه کد دستوری برای کاربران نمایش داده شده است که موجب می‌شود بتوان در هر زمانی از این بسته‌ها استفاده کرد.کد دسترسی به این منو *100*5# است.

با این حال تمامی موارد یاد شده به بسته‌های پیش‌فرض تعیین شده توسط همراه اول اشاره داشتند ولی اگر این بسته‌ها نیاز شما را تامین نمی‌کنند و در یکی از موارد نسبت به سایر موارد نیازی بیشتر برای شما حس می‌شود، می‌توانید بسته‌های ترکیبی دلخواه خود را درست کنید. این نوع از بسته‌های ترکیبی همراه اول متاسفانه از طریق وب‌سایت یاد شده در دسترس نیستند بلکه باید برای بهره گرفتن از آن‌ها برنامه همراه من را روی دستگاه خود نصب کنید. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید بسته دلخواه خود را با ترکیب کردن حجم اینترنت، تعداد دقایق مکالمه و تعداد پیامک مجاز برای خود تعیین کرده و قیمت پیشنهادی همراه اول برای بسته مد نظر خود را مشاهده کنید. به این ترتیب امکان ایجاد هر آنچه که می‌خواهید توسط بسته‌های ترکیبی همراه اول برای شما وجود خواهد داشت.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا