اخبار

همراه اول همچنان صدرنشین لیست ضریب نفوذ و سهم بازار اپراتور‌ها

سازمان تنظیم مقررات گزارش فصل آخر سال 1398 را اخیرا منتشر کرده است. همراه موبایلستان باشید تا در این مقاله به بررسی آمار و ارقام و عملکرد اپراتور‌ها در فصل پایانی سال گذشته بپردازیم.

همان‌طور که اطلاع دارید، سازمان تنظیم مقررات هر سه ماه یک بار گزارش‌های فصلی در خصوص وضعیت اپراتور‌های همراه و اینترنت را به شکل کاملی ارائه می‌کند. در طول چند روز گذشته نیز گزارش فصلی جدید این سازمان که مربوط به فصل آخر سال 1398 است منتشر شده و با نگاهی به آن می‌توان اطلاعات زیادی در خصوص عملکرد اپراتور‌های تلفن همراه و اینترنت به دست آورد.

گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات شامل فصل چهارم سال 1398 می‌شود که در واقع فصل پایانی سال گذشته به حساب می‌آید و حسن ختامی بر عملکرد اپراتوٰ‌ها در سال گذشته شناخته می‌شود. این گزارش اطلاعات جالبی را شامل می‌شود. بر اساس نمودار‌ها و جداول موجود در این گزارش می‌توان متوجه شد که همراه اول از ابتدای فعالیتش تاکنون بیش از 20 میلیون سیمکارت دائمی و نزدیک 70 میلیون سیمکارت اعتباری واگذار کرده که توانسته ضریب نفوذ 75.5 درصدی از سهم بازار را به دست آورد. از سوی دیگر ایرانسل یا همان اپراتور دوم کشور حدود 4 میلیون سیمکارت دائمی و 84 میلیون سیمکارت اعتباری واگذار کرده که باعث به دست آوردن ضریب نفوذ 61.73 درصدی سهم بازار شده که کمتر از همراه اول است.همراه اول همچنان صدرنشین لیست ضریب نفوذ و سهم بازار اپراتور‌ها

اپراتور سوم نیز 187 هزار سیمکارت دائمی و نزدیک 8 میلیون سیمکارت اعتباری واگذار کرده که ضریب نفوذ 4.82 درصدی را به دست آورده است. البته باید توجه داشت که از مجموع خطوط واگذار شده در هر سه اپراتور بخشی غیرفعال هستند. بر این اساس همراه اول بیش از 19 میلیون سیمکارت دائمی و نزدیک 44 میلیون سیمکارت اعتباری فعال دارد. سیمکارت‌های فعال دائمی و اعتباری ایرانسل نیز به ترتیب 2.8 و 48 میلیون سیمکارت هستند. راتیل هم 100 هزار سیمکارت دائمی فعال و نزدیک 4 میلیون سیمکارت اعتباری فعال دارد.

همراه اول

در آمار کلی‌تر نیز تاکنون 24.6 میلیون سیمکارت دائمی و 162.4 میلیون سیمکارت اعتباری واگذار شده که از این میزان 21.9 میلیون سیمکارت دائمی و 96 میلیون سیمکارت اعتباری فعال هستند.

همان‌طور که از این آمار و ارقام می‌توان متوجه شد، همراه اول به عنوان اپراتور نخست کشور همچنان در صدر لیست قرار دارد و بیشترین ضریب نفوذ و سهم بازار را به خود اختصاص داده است. بعد از همراه اول نیز ایرانسل در جایگاه دوم قرار گرفته و رایتل نیز همانند گزارش‌های پیشبن صاحب جایگاه سوم است.

نظر شما در خصوص آخرین گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا