اخبار

بالاترین آمار ثبت اختراع در سال 2018 به هوآوی تعلق دارد

از هوآوی به عنوان نماد رقابت فناورانه میان چین و آمریکا یاد می‌شود. این کمپانی موفق شده با پشت سر گذاشتن رقبای آمریکایی خود، بیشترین تعداد پتنت (اختراع) را در سال 2018 ثبت کند.

هوآوی با ثبت 5405 پتنت بین‌المللی رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده‌است. این تعداد دو برابر بیشتر از تعداد پتنت‌های به ثبت رسیده توسط Intel و Mitsubishi Electric است که در رتبه‌ دوم و سوم لیست قرار گرفتند.

بر اساس تحقیقات انجام‌شده، از مجموع 5405 اختراع ثبت شده توسط هوآوی، حدود 21 درصد عنوان «بسیار نوآورانه» را به خود اختصاص داده‌اند.

از نکات مهم این تحقیق می‌توان به فعالیت قابل توجه هوآوی در حوزه خرید ایده‌های جدید اشاره کرد. براساس آمار منتشرشده، هوآوی در سال 2018 میلادی بیش از 500 مورد پتنت خریداری کرده است.

براساس اعلام وب‌سایت AcclaimIP، آمار پتنت‌های فعال هوآوی رقمی حدود 60000 مورد است. این پتنت‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند حوزه مخابرات و ارتباطات، شبکه و دیگر حوزه‌های پیشرفته فناوری است.

بالاترین آمار ثبت اختراع در سال 2018 به هوآوی تعلق دارد

هوآوی بیشترین تعداد پتنت‌های ضروری استاندارد (Standard Essential Patents) حوزه 5G را در اختیار دارد. وجود چنین حجمی از پتنت‌های کاربردی، باعث شده  توانایی مقاومت در برابر فشارهای آمریکا و حتی اعمال فشار متقابل را داشته باشد.

استفاده قانونی از پتنت سایر کمپانی‌ها تنها در صورتی ممکن است که حقوق کمپانی صاحب طرح پرداخت شود. هوآوی نیز با علم به این موضوع، اقدام به اعمال فشار روی برخی از کمپانی‌های آمریکایی کرده است. از ‌ نمونه‌های بارز این کار می‌توان به درخواست پرداخت حق امتیاز یک میلیون دلاری هوآوی از اپراتور Verizon به علت استفاده این اپراتور از 230 مورد پتنت‌ متعلق به هوآوی اشاره کرد.

هوآوی در تلاش است وابستگی‌ خود به فناوری‌های غیربومی را کاهش دهد. به همین دلیل، این شرکت اقدام به ساخت چیپ اختصاصی برای برقراری ارتباط در بستر شبکه‌های نسل پنجم کرده‌است. هوآوی همچنین در ماه آگوست‌ از HarmonyOS، سیستم‌عامل اختصاصی خود که در چین از آن با عنوان Hongmeng یاد می‌شود، رونمایی کرد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا