اخبار

پرچمداران اپل و سامسونگ توسط واردکنندگان رسمی وارد بازار شدند

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، حسین غروری، رئیس انجمن واردکنندگان موبایل،  تبلت و لوازم جانبی ضمن تامین کامل بازار توسط واردکنندگان خاطر نشان کرد: همانطور که پیش تر اعلام کرده بودیم، مصرف موبال در کشور ماهیانه 1 میلیون دستگاه است. این در حالیست که در ماه گذشته میزان واردات موبایل به 1 میلیون 600 هزار دستگاه رسیده است. به این ترتیب 50 درصد بیش از نیاز بازار گوشی وارد کشور شده است از این رو واردکنندگان به ناچار کالاهایشان را در برخی مدل‌ها با تحمل زیان به فروش می‌رسانند.

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل،  تبلت و لوازم جانبی متذکر شد تا پیش از مصوبه دولت در خصوص حذف معافیت ۸۰ دلاری حقوق و عوارض گمرکی رویه مسافریی واردات موبایل،  واردات مسافری برای افراد سودجو به صرفه بود و در خصوص موبایل های پرچم دار و گران قیمت سود بالایی را نسیب قاچاقچیان می کرد.

غروری رام گفت: از این رو شرکت های واردکننده شناسنامه دار در ضمینه واردات موبایل‌های گران قیمت و پرچمدار، توان رقابت با قاچاقچیانی که از رویه مسافری برای واردات و رجیستر این رده موبایل استفاده می‌کردند را نداشت.  به همین دلیل ثبت سفارش موبایل های گران قیمت برای واردکنندگان به صرفه نبود.

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل،  تبلت و لوازم جانبی  ادامه داد:  پس از تصمیم دولت مبنی بر اصلاح   رویه مسافری،  حالا شرکت های واردکننده  اقدام به ثبت این مدل گوشی‌ها از جمله پرچمداران آیفون و سامسونگ  کردند و حالا موبایل های پرچمدار نیز با گارانتی واردکنندگان رسمی در بازار موجود است.

او تشریح کرد: شایان ذکر است گوشی های شرکتی  که توسط واردکنندگان رسمی وارد ایران می شوند از گارانتی  ۱۸ ماهه برخوردار هستند و مصرف کنندگان با مراجعه به سامانه 124 می‌توانند از قیمت این گوشی‌ها مطلع شوند.

غروی افزود: هم اکنون ۱۷۶ شرکت  مجوز واردات خود را دریافت و ۳۵ شرکت دیگر در صف دریافت مجوز هستند  به این ترتیب با اطمینان می توان گفت مشکلی برای تامین بازار به وجود نخواهد آمد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا