اخبار

گزارشی از وضعیت ارتباطات تلفنی در شهرهای سیل زده شمال کشور

حتما طی روزهای اخیر اخبار مربوط به سیل و آبگرفتگی در برخی مناطق شمال و شمال شرق کشور را دنبال کرده اید و از اقداماتی که نهادها و سازمان ها در خصوص کمک رسانی به مردم این مناطق کرده اند تا حدودی اطلاع دارید. یکی از مسائل خیلی مهم در کمک رسانی در مواقع بحران، امکان ارتباط تلفنی توسط موبایل برای هماهنگی امداد رسانان و یا اعلام کمک توسط مردم به اورژانس و … می باشد. در این مطلب قصد داریم گزارشی در خصوص اقدامات اپراتور اول کشور یعنی شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) که در این چند روز به جهت رفاه حال شهروندان و در راستای کمک رسانی هر چه بهتر در این مناطق انجام داده اند، را منتشر کنیم. با موبایلستان همراه باشید.

اقدامات شرکت همراه اول

  1. اعزام متخصصان فنی در اسرع وقت به محل سایت های همراه اول در مناطق سیل زده (رسیدگی زودهنگام)
  2. برقراری امکان مکالمه و پیامک رایگان در مناطق سیل زده چه به صورت درون شبکه و چه برون شبکه با سایر اپراتورها
  3. تمدید امکان مکالمه و پیامک رایگان تا جمعه
  4. پایداری شبکه ارتباطی در نقاط دوار بحران، برگرفته از تجارب سال و سنوات گذشته

حضور به موقع در محل سایت ها

یکی از اصلی ترین اقدامات در مواقع بحران، حضور تیم فنی و متخصص در محل حادثه می باشد که تیم فنی همراه اول در همان ساعات اولیه وقوع سیل به سایت های مربوطه اعزام شدند و با وجود شرایط دشوار و آبگرفتگی معابر و تجهیزات سایت، اقدام به رفع مشکل و برقراری ارتباط آن سایت کردند. تصاویری از این اقدامات را می توانید در ادامه مشاهده کنید :

گزارشی از وضعیت ارتباطات تلفنی در شهرهای سیل زده شمال کشور

مکلمه و پیامک رایگان در مناطق بحرانی

همراه اول پس از رفع مشکل و برقراری ارتباطات منطقه، امکان ارسال پیامک و مکالمه رایگان درون شبکه همراه اول و یا حتی بین اپراتوری را برای مشترکین حاضر در این مناطق در روز یکشنبه 4 فروردین فعال کرد. با توجه به ادامه دار شدن وضعیت بحرانی، همراه اول مکالمه و پیامک رایگان مشترکین را در سه منطقه آق قلا، بندرترکمن، گمیشان و روستاهای اطراف، تا روز جمعه نهم فروردین ماه تمدید کرد.

پایداری شبکه

با توجه به سابقه طولانی مدت شرکت همراه اول در ارائه خدمات و همچنین گستردگی شبکه و تعداد مشترکین، تاکنون اقدامات پیشگیرانه و ضروری مختلفی را برای سایت های خود انجام داده است و یا درصورت وقوع حوادث غیرقابل پیشبینی و مواقع بحرانی، با اعزام سریع نیروی متخصص به محل و ترمیم خرابی ها در کمترین زمان، وضعیت شبکه را در حالت پایدار نگه داشته است. اکنون وضعیت شبکه در استان های سیل زده نیز پایدار می باشد و مشترکین تا روز جمعه می توانند از تماس و پیامک رایگان در این مناطق استفاده کنند.

 

گزارشی از وضعیت ارتباطات تلفنی در شهرهای سیل زده شمال کشور


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا