اخبار

پایان همکاری تجاری گوگل و هوآوی و بیانیه هوآوی در مقابل آن

به‌دنبال تصمیم دونالد ترامپ مبنی‌بر قراردادن هواوی در فهرست سیاه، گوگل نیز تصمیم گرفته فعالیت‌های تجاری خود را با این غول فناوری چینی در حوزه‌ی سخت‌افزار و نرم‌افزار و سرویس‌های فنی پایان دهد. چند روز قبل، رئیس‌جمهور آمریکا شرکت هواوی و شرکت‌های تابعه‌ی آن را در فهرست سیاه تجاری ایالات متحده قرار داد. موج تصمیم اخیر واشنگتن به گوگل نیز رسید؛ به‌گونه‌ای که ردموندی‌ها نیز قصد دارند همکاری تجاری خود را با شرکت بزرگ چینی هواوی قطع کنند.

درصورت قطع همکاری گوگل با هواوی، این شرکت تنها می‌تواند از نسخه‌ی عمومی اندروید استفاده کند و نمی‌تواند به اپلیکیشن‌های اختصاصی و سرویس‌های گوگل دسترسی داشته باشد.

حال با توجه به تگرانی میلیون ها کاربر استفاده کننده از گوشی های هوآوی، گوگل اعلام کرده‌ کاربران فعلی دستگا‌های اندرویدی هواوی می‌توانند همچنان از گوگل‌پلی برای دانلود اپلیکیشن استفاده کنند. این خبر باعث خوشحالی و آرامش‌خاطر کاربران گوشی‌های هواوی در سراسر جهان شده‌ است. با این‌ حال، همچنان این نکته وجود دارد که هواوی مطمئن نیست بتوانند در تولیدات جدیدش از تمام امکانات اندروید استفاده کند.

بیانیه شرکت هوآوی

شرکت هوآوی در بیانیه ای که دقایقی قبل منتشر کرد در خصوص ادامه فعالیت های خود و ساخت یک یکوسیستم ایمن سخن گفت :

شرکت هوآوی تاکنون سهم قابل توجهی در توسعه و رشد اندروید در سراسر جهان داشته است. به عنوان یکی از شرکای کلیدی جهانی Android، ما بروی پلت فرم منبع باز خود برای توسعه یک اکوسیستم که به نفع کاربران و صنعت است، کار می کنیم.
شرکت هوآوی همچنان به ارائه به روز رسانی های امنیتی و خدمات پس از فروش برای تمام محصولات گوشی های هوشمند و تبلت های موجود که در بازار جهانی فروخته شده یا هنوز موجود است، ادامه خواهد داد.
ما همچنان برای ساخت یک اکوسیستم نرم افزاری ایمن و پایدار به منظور ارائه بهترین تجربه برای همه کاربران در سطح جهان این مسیر را ادامه خواهیم داد.

پایان همکاری تجاری گوگل و هوآوی و بیانیه هوآوی در مقابل آن


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا