اخبار

آیفون X نخرید، تمام مدل‌های موجود در بازار قاچاق هستند

آیفون Xآیفون X

به نظر می‌رسد که سرانجام دولت در زمینه بحران قیمت آیفون X عکس‌العمل نشان داده و تصمیم گرفت تا به اخاذی و سودجویی‌های انجام شده در این زمینه پایان بدهد. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز در موبایلستان اخبار مربوط به قیمت نجومی ۱۶ و نیم تا ۲۳ میلیون تومانی آیفون X را مطالعه کردید، قاعدتا می‌دانید که این قیمت به‌هیچ‌عنوان با منطق جور در‌نمی‌آید. حال دولت دلیل این موضوع را مشخص کرده و خبری بد برای کسانی که این قیمت هنگفت را پرداخت کرده‌اند دارد: تمامی آیفون‌های فروخته‌شده از سری X، قاچاق هستند.

این امر به این معنی است که دستگاه‌های یاد شده در طرح رجیستری مخابرات دولتی قابل ثبت نیستند و به همین خاطر نیز کاربران نخواهند توانست در ایران از این دستگاه‌ها استفاده کنند. البته این امر از دیگر سو به معنی این است که دولت ایران قصد دارد تا به‌صورت کنترل شده، اجازه ورود آیفون X را بدهد و مسلما در آن زمان شاهد قیمت نجومی یاد شده نخواهیم بود.

به این ترتیب اگر شما از جمله کسانی هستید که این رقم را پرداخت کرده‌اند، برای شما متاسف هستیم زیرا همراه شما در ایران قابل استفاده نخواهد بود و اگر هم قصد دارید آیفون X بخرید، بهتر است اندکی صبر کنید تا نسخه‌های غیر قاچاق این محصول وارد بازار شوند.

شایان‌ذکر است که قیمت آیفون X در ایران نه‌تنها در کشور ما بلکه در  تمامی دنیا سروصدا به پا کرد و بسیاری از رسانه‌ها با اشاره به قیمت ۴۰۰۰ تا ۵۵۰۰ دلاری این محصول (البته گزینه‌های قاچاق) در ایران، بازار کشورمان را دیوانه‌وار دانستند.

همچنین پیشنهاد ما برای شما این است که حتی اگر پول پرداخت چنین رقمی را در جیب خود دارید و این همراه هوشمند را دوست دارید نیز بازهم در شرایط مشابه، از خریدن آن خودداری کرده و از سودجویی تعدادی از افراد جلوگیری به عمل بیاورید تا فرهنگ عرضه با قیمت معقول در کشور ما نهادینه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا