آموزش و ترفنداخبار

چطوری گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

برای همه ما این موقعیت پیش آمده که دقیقا در جلوی در منزل و هنگام خروج، به گوشی هوشمند خود نگاه می کنیم و متوجه می شویم کمتر از ۱۰ درصد شارژ باقی دارد. از آنجایی که با این میزان انرژی کار زیادی نمی توان کرد، چه باید کرد تا در کمترین زمان ممکن گوشی هوشمند خود را تا حداکثر شارژ کنیم؟ این روش ها برای شارژ سریع هوشمند شما کمک بسیاری می کند.

شارژ سریع گوشی هوشمند به چند فاکتور اساسی وابسته است و هرچند شرکت های سازنده اکنون از تکنولوژی های جدید برای این موضوع بهره میگیرند چند روش ساده و کاربردی وجود دارد که به وسیله آنها می توان گوشی هوشمند را سریع تر شارژ کرد.

از شارژر اصلی استفاده کنید

هرچند شارژر Mini USB اکنون به یک شارژر استاندارد تقریبا جهانی تبدیل شده، به این معنا نیست که هر شارژری مناسب گوشی هوشمند شماست. بهترین راه برای سریع تر شارژ شدن هوشمند، استفاده از برق شهری با شارژر مخصوص هوشمند است. البته این موضوع برای همه حالت ها صادق نیست. مثلا تنها به این دلیل که هوشمند شما از تکنولوژی شارژ سریع برخوردار است، به این معنا نیست که شارژر هوشمند شما از این تکنولوژی نهایت استفاده را می برد. اکنون LG G4 مجهز به سیستم شارژ سریع است، ولی شارژر همراه آن این قابلیت را پشتیبانی نمی کند.

چطور گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

بردن گوشی به حالت Airplane

هر چقدر در زمان شارژ گوشی هوشمند شما کار بیشتری صورت دهد، زمان بیشتری برای شارژ آن لازم است. با بردن گوشی به حالت Airplane گوشی شما تمامی سرویس های ارتباطی را قطع می کند و در نتیجه شارژ هوشمند شما سریع تر خواهد بود.

چطور گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

خاموش کردن گوشی

اگر کار خاصی با گوشی خود ندارید، بهترین کاری که برای سریع تر شارژ شدن آن می توانید بکنید، این است که آن را خاموش کنید. به این ترتیب همه انرژی برق مستقیم صرف شارژ باتری گوشی شما خواهد شد.

چطور گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

استفاده از یک کابل USB مطمئن

برای داشتن بهترین و سریع ترین شارژ سعی کنید، حتما از کابل USB ارائه شده همراه هوشمند خود استفاده کنید. اگر از یک کابل درجه دوم برای شارژ گوشی خود استفاده کنید، میزان انرژی لازم برای شارژ باتری به خوبی منتقل نمی شود و این امر منجر به شارژ آهسته هوشمند شما خواهد شد.

چطور گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

وقتی گوشی شما ۱۰۰ درصد شارژ شد، آن را از برق بکشید

این یک اشتباه عمومی تقریبا برای همه کاربران است که حتی پس از شارژ گوشی تا مرز ۱۰۰ درصد، آن را به برق متصل نگاه می دارند. این امر منجر به آسیب دیدگی باتری در بلند مدت می شود. باتری آسیب دیده نیز قطعا میزان انرژی ذخیره شده کافی را در اختیار شما قرار نخواهد داد و همچنین به مرور زمان میزان شارژ لازم را دریافت نخواهد کرد.

چطور گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

یک واقعیت اساسی

و اما به عنوان نکته پایانی، واقعیت این است که خارج کردن گوشی از قاب یا محافظ آن، باعث خنک شدن باتری در زمان شارژ خواهد شد و در نتیجه به حفظ سلامت باتری هوشمند شما کمک فراوانی می کند. باتری سالم نیز همیشه سریع تر شارژ خواهد شد.

چطور گوشی هوشمند خود را سریع تر شارژ کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا