اخبار

آموزش ویرایش پیام در تلگرام به آسانترین روش

تلگرام به لطف عرضه شدن در هر دو پلتفرم موبایل و دسکتاپ علاوه بر داشتن امکانات جذاب دیگری همچون ساخت کانال، امروز تبدیل به قطب ارتباطی کشور شده است، به طوری که طبق آخرین آمارها بین ۱۲ تا ۱۵ درصد پهنای باند اینترنت کل کشور را به تنهایی مصرف می‌کند. ما در این مقاله آموزش ویرایش پیام در تلگرام را برای شما شرح داده ایم که اگر در ادامه مطلب با ما همراه باشید، ‌می‌توانید این کار را به آسانی انجام دهید.

گفتنی است تلگرام در ابتدا تنها یک نام همچون بی‌شمار پیام‌رسان کنونی موجود در فروشگاه‌های عرضه اپلیکیشن‌های موبایل بود، اما ارائه به‌روز‌رسانی‌های مرتب و کاربردی آن را یک سر و گردن (نزد کاربران ایرانی) بالاتر قرار داد و محبوب دل‌ها کرد. یکی از آخرین آپدیت‌های اساسی، امکان ویرایش پیام در تلگرام بود که کاربران را بیش از هر زمان دیگری خوشحال کرد، اما چرا؟

ویرایش پیام در تلگرام

ارسال پیام در تلگرام، از برخی جنبه‌ها هیچ تفاوتی با مکالمه عادی و رو در رو ندارد، به همین دلیل پیش از گفتن هر حرفی در آن باید به خوبی فکر کرد و دلیل منطقی برای آن داشت. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، پس پیش از ارسال هر محتوایی اتفاقات محتمل پدید آمده بعد از آن را در نظر بگیرید!

موارد بسیار زیادی می‌توان پیدا کرد که ویرایش پیام در تلگرام به حل و فصل آن‌ها کمک می‌کند. در بسیاری از پیام رسان‌ها با ارسال یک متن، کار تمام شده و هیچ کاری از دستتان برنخواهد آمد، مگر آن که آرزو کنید مخاطبتان هرگز پیام‌های خود را چک نکند! اما ویرایش پیام در تلگرام بسیار کاربردی ظاهر شده و بعد از ارسال یک متن قابلیت عوض کردن محتوای آن را به کاربر می‌دهد. پیش از پرداختن به چگونگی ویرایش پیام در تلگرام ، بد نیست نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • امکان حذف کردن یک پیام ارسال شده به کاربری مشخص (pv) وجود ندارد و تنها می‌توانید موارد ارسال شده را ویرایش کنید.
  • امکان تغییر دادن استیکر با استفاده از قابلیت ویرایش پیام در تلگرام وجود ندارد، پس هنگام عبور دادن انگشت خود از روی استیکرها کاملا مراقب باشید. در نظر داشته باشید که منظور ما اموجی (Emoji) یا صورتک‌های کوچک با قیافه‌های گوناگون نیست؛ چرا که به کمک ویرایش پیام در تلگرام می‌توان آن‌ها را تغییر داد.
  • ویرایش تنها تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال یک پیام ممکن است و بعد از گذشت این زمان دیگر امکان دست بردن در محتوا وجود ندارد.
  • ویرایش پیام در تلگرام به خوردن یک برچسب Edited در کنار متن ارسال شده منجر خواهد شد، ولو این که یک نقطه را حذف و یا زیاد کرده باشید.
  • تغییر دادن محتوای ارسال شده به دیده شدن (seen) یا نشدن آن هیچ ارتباطی ندارد.
  • فایل‌های چند رسانه‌ای اعم از عکس‌ها و ویدیوهای ارسال شده به یک کاربر مشخص، با استفاده از قابلیت ویرایش پیام در تلگرام تغییر پیدا نمی‌کنند.

در نظر داشته باشید که عدم امکان حذف پیام، استیکر و همچنین فایل‌های چند رسانه‌ای تنها در مورد مکالمه با یک فرد مشخص صدق می‌کند و حذف این موارد در یک کانال و سوپر گروه کاملا امکان‌پذیر است. نحوه انجام این کار را نیز در مطالب بعدی شرح خواهیم داد.

چگونه این کار را انجام دهیم؟

برای تغییر دادن یک پیام ارسال شده، گفتگو (چت) مورد نظر را -خواه شخصی خواه گروه- باز کرده و در ادامه یک بار بر روی پیام ضربه بزنید تا لیست گزینه‌های موجود نمایش داده شود، سپس Edit را انتخاب کنید.

 

ویرایش پیام در تلگرام

 

بعد از باز شدن جعبه متن، آن را تغییر داده و سپس تیک بالا، در گوشه سمت راست را بزنید.

 

ویرایش پیام در تلگرام

 

در نسخه دسکتاپ نیز چنین وضعیتی برقرار است.متن مورد نظر برای ویرایش را انتخاب کرده و بعد از کلیک راست کردن بر روی آن، گزینه Edit را انتخاب کنید.

 

ویرایش پیام در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا