اخبار

کوالکام بخش تولید تراشه را از بدنه‌ی کمپانی جدا نمی‌کند

کوالکام راه درازی برای پیمودن در سال ۲۰۱۶ در پیش دارد. هرچند این کمپانی همچنان بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی تراشه‌های مورد استفاده در گجت‌های هوشمند است، اما مشکلات پیش آمده برای این کمپانی در سال ۲۰۱۵ که برگرفته از اسنپدراگون ۸۱۰ بود، شایعاتی را در مورد جدایی بخش تولید تراشه‌ی این کمپانی مطرح کرد، حال آنکه کوالکام دو نیم شدن کمپانی را دیگر سیاست آینده این کمپانی نخوانده است.

سال ۲۰۱۵ چندان بر وفق مراد کوالکام نبود. هرچند این کمپانی همچنان بر رتبه‌ی اول تولید تراشه‌های مورد استفاده در گجت‌های هوشمند تکیه زده، اما مشکلاتی که در رابطه با گرم شدن تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۱۰ گریبان این کمپانی را گرفت، تاثیر منفی روی عملکرد این کمپانی گذاشت. همین مسائل باعث شده تا انتظارات در مورد عملکرد کوالکام و تراشه‌ی پرچمدار این کمپانی در سال ۲۰۱۶ بسیار افزایش یابد. همانطور که می‌دانید کوالکام در سال ۲۰۱۶ میلادی تراشه‌ی پرچمدار خود اسنپدراگون ۸۲۰ را روانه‌ی بازار خواهد کرد که در محصولاتی نظیر گلکسی اس ۷ سامسونگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در ابتدای سال جاری میلادی اخباری در مورد جدا شدن بخش تولید تراشه‌های کوالکام و فعالیت جداگانه‌ی این کمپانی منتشر شده بود. شنیده‌ها حکایت از این داشت که بخش تولید تراشه‌های این کمپانی از بخش فروش گواهی استفاده از فناوری‌های کوالکام جدا خواهد شد، حال آنکه در پیش گرفتن این سیاست کنار گذاشته شده است.

براساس گزارش‌هایی که در ماه جولای منتشر شده بود، شماری هدف از جدا کردن بخش تولید تراشه‌های کوالکام را احتمال فروش این بخش در آینده عنوان کرده بودند. به طور حتم جدا کردن این بخش از کمپانی می‌تواند بخش تولید تراشه‌های کوالکام را جذاب‌تر از پیش کند. کوالکام کمیته‌ای را برای بررسی در پیش گرفتن این سیاست مامور کرده بود که نتیجه‌ی تحقیقات آن یکپارچه باقی ماندن کمپانی شده است.

منبع : POCKETNOW

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا