اخبار

کوالکام به دنبال جلوگیری از فروش آیفون ۱۰ در جهان

کوالکام به دنبال جلوگیری از فروش آیفون 10 در جهان

شرکت‌های کوالکام و اپل مدتی است به‌شدت درگیر شده‌اند و در این میان آخرین گام برداشته شده در راستای ضربه زدن به دیگری این است که کوالکام از اپل شکایت کرده و خواستار ممنوعیت فروش آیفون ۱۰ در تمام جهان شده است.

پیش‌ازاین مشخص شده بود که اپل اطلاعات تراشه‌های کوالکام را به رقیب آن‌ها یعنی اینتل ارائه می‌کرده است و همین امر موجب شده است تا کوالکام به سیم آخر زده و بخواهد محبوب‌ترین محصول اپل را از بازار جمع کند. بر اساس شکایت جدید ارائه شده توسط کوالکام، شرکت اپل در طراحی آیفون‌های مدل ۷ به بعد از ۱۶ اختراع این شرکت استفاده غیرقانونی کرده است.

این اختراع‌ها شامل مواردی مانند سیستم کنترل مصرف باتری، رابط کاربری و حتی سیستم زوم خودکار دوربین هستند. به‌این‌ترتیب و با توجه به این‌که بر اساس قوانین ثبتی ایالات متحده استفاده از اختراع‌های دیگر شرکت‌ها به‌صورت غیرقانونی می‌تواند به ممنوعیت فروش محصول نهایی منتهی شود، کوالکام خواستار ممنوعیت فروش آیفون ۱۰ شده است.

این امر می‌تواند بسیار خطرناک باشد زیرا در صورت پیروزی کوالکام در این رقابت، اپل آسیبی بسیار جدی خواهد خورد و به نظر می‌رسد که شرایط وارد مرحله‌ای بسیار جدی‌تر از پیش شده است. شایان‌ذکر است که مسئولان کوالکام که در ابتدای امر بر روی همه مدل‌های پس از آیفون ۷ به‌عنوان دامنه سو استفاده اپل تمرکز داشتند، این بار با هوشمندی تنها بر روی برگ برنده اپل یعنی آیفون ۱۰ یا آیفون X تمرکز کردند تا بتوانند به قلب دشمن ضربه بزنند.

به‌این‌ترتیب تمرکز اصلی این شکایت بر روی همراه‌هایی است که از تراشه بی‌سیم شرکت اینتل استفاده کرده‌اند و این امر هم برای اینتل و هم برای اپل گران تمام خواهد شد. شایان‌ذکر است که شایعاتی در زمینه احتمال توافق دو شرکت در خارج از دادگاه منتشر شده است که هنوز هیچ خبری از تائید یا تکذیب آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا