اخبار

گیم کانکشن به کمک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌آید

همایش tgc با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با حضور گیم کانکشن، اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در چند سال گذشته قصد داشت یک کار بین‌المللی بزرگ مانند برگزاری همایش انجام دهد و ما با چند شرکت معتبر خارجی از جمله گیم کانکشن صحبت کردیم تا  همایش Tehran Game Convention را به صورت مشترک برگزار کنیم.

کریمی قدوسی از برگزاری همایش tgc در هفته اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ خبر داد و افزود: بنیاد بازی‌ها، شرکت‌هایی که با آن‌ها همکاری داشت را به ایران آورد تا فضا و بازی‌سازی را از نزدیک مشاهده کنند، برای رسیدن به این هدف خودمان نمی‌توانیم در عرصه جهانی حضور یابیم زیرا اعتمادی به بنیاد وجود ندارد، بنابراین از شرکتی استفاده کردیم که برند معتبری داشته باشد وبه همین خاطر این قرارداد با گیم کانکشن بسته شد.

وی تاکید کرد: کار پس از امضای قرارداد به طور رسمی شروع می‌شود، هدف بنیاد از امضای این قرارداد ارتقاء و ایجاد بازار بین‌المللی است.

او یادآور شد: قرارداد ما با گیم کانکشن در حال حاضر گرفتن سرویس است و از سال اول سرمایه گذاری از طرف این شرکت انجام نمی‌شود، بلکه ما سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا ایران را بشناسانیم اما در قرارداد نکاتی برای جذب اسپانسر ذکر شده است و از طرف گیم‌کانکشن تعهدی وجود دارد که tgc دیده شود.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بیان کرد: گیم‌کانکشن به دلیل حضور بازی‌سازهای ایرانی در این رویداد قرارداد انحصاری با ما دارد و تا زمانی که با ایران در تعامل است با کشور دیگری در خاورمیانه تعامل نخواهد بست.

کریمی همچنین با اشاره به حضور تیمی از گیم‌کانکشن برای کمک به بازی‌سازها از نظر فنی و تجاری، افزود: تا دو ماه دیگر سایت tgc راه‌اندازی می‌شود و شرکت‌ها می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند و همچنین قسمت‌ ویژه‌ای برای بازی‌سازهای مستقل راه‌انداختیم و برای کمک بیشتر یک قسمت روز منتشرکنندگان (publishers day)  داریم که خریداران بازی‌های مستقل را ببینند.

پیر کارده، مدیرعامل گیم‌کانکشن، با اشاره به برگزاری این رویداد از ۱۵ سال گذشته اظهار کرد: گیم‌کانکشن در این سال‌ها تبدیل به بزرگترین رویداد در صنعت بازی شده است و ۲۰۰۰ نفر در رویداد پاریس در اکتبر و در رویداد سانفرانسیسکو در مارس گرد هم می‌آیند و تمرکزشان بر تجارت و کیفیت حضور خریداران و سخنرانان است.

وی با بیان اینکه تمرکز گیم‌کانکشن تنها روی ایران نیست، ادامه داد: ایران یکی از نقاط کلیدی خاورمیانه است زیرا ما معتقدیم خاورمیانه پتانسیل خوبی در صنعت بازی دارد و در این رویداد تعداد زیادی سخنران با کیفیت خارجی شرکت‌ می‌کنند.

مهرداد آشتیانی، مدیر روابط بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، نیز درباره رویداد tgc اینگونه توضیح داد: این رویداد شامل دو بخش B۲B  (ملاقات‌های تجاری) و تلاش برای تعامل شرکت‌های خارجی با داخلی و همچنین برگزاری کنفرانس‌های علمی در چهار بخش طراحی بازی، فنی‌ سازی، هنری و مدیریت پروژه و تجاری سازی است.

وی با اشاره به برگزاری روز ناشرین در این رویداد، گفت: این رویداد در روزهای ۲۹ و ۳۰ آوریل ۲۰۱۷ برگزار می‌شود و در روز ناشرین بازی‌سازهای داخلی و شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را برای ناشرین عرضه کنند و امکان تعامل در این حوزه برای شرکت‌ها فراهم می‌شود.

 

منبع : کلیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا