آموزش و ترفند

معرفی ۵ نرم‌افزار یابنده اشعار موسیقی‌ها

اشعار موسیقی‌ها

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که به موسیقی‌ای گوش فرا دهید و قسمتی از شعر خوانده‌شده را متوجه نشوید. این امر معمولا زمانی بسیار رایج است که موسیقی‌ای به زبانی غیر از زبان مادری خود گوش فرا می‌دهید. در این میان یافتن متن و شعر موسیقی مورد نظر می‌تواند بسیار به کمکتان بیاید. در همین راستا نیز نرم‌افزارهای بسیار مناسبی برای یافتن اشعار موسیقی‌های در حال پخش برای کاربران ساخته شده‌اند که بسیار کاربردی بوده و مورد استقبال فراوانی قرار گرفته‌اند. به‌این‌ترتیب در این مقاله به معرفی ۵ نرم‌افزار برتر یابنده اشعار موسیقی‌ها می‌پردازیم.

  1. نرم‌افزار Musixmatch

این نرم‌افزار علاوه بر قابلیت ارائه شده ویژگی‌های بسیار مفید دیگری از قبیل یافتن نام موسیقی در حال پخش، امکان به اشتراک‌گذاری متن با افراد مختلف، موزیک پلیر بسیار قوی و… را برای کاربر به ارمغان آورده است. پایگاه اطلاعاتی این نرم‌افزار برای یافتن متن موسیقی‌های در حال پخش نیز وب‌سایت بسیار قدرتمند و محبوب azlyrics است. با این حال یکی از نقاط منفی استفاده از این نرم‌افزار که به تخریب تجربه کاربری افراد می‌پردازد تبلیغات بسیار زیادی است که به‌صورت پاپ آپ و گاه بی گاه به نمایش درمی‌آیند.

  1. نرم‌افزار Lyrics Mania

این نرم‌افزار را شاید بتوان نمونه بهبود یافته نرم‌افزار Musixmatch برای دریافت اشعار موسیقی‌ها دانست که قابلیت‌های بسیار مشابهی به کاربر ارائه می‌کند. یکی از قابلیت‌های جالب این نرم‌افزار ساخت تصاویری بسیار زیبا همراه با بخشی از متن موسیقی ارائه شده است. همچنین بخشی در این نرم‌افزار برای معرفی بهترین و محبوب‌ترین موسیقی‌های روز دنیا در نظر گرفته شده است. البته به گفته بسیاری از کاربران میزان تبلیغات موجود در نسخه رایگان این نرم‌افزار بسیار کمتر از Musixmatch است.

  1. نرم‌افزار Genius

این نرم‌افزار نیز کاربری مشابه با دو نرم‌افزار پیشین را به کاربر ارائه می‌کند. با این تفاوت که میزان اطلاعات ارائه شده در این نرم‌افزار در مورد یک موسیقی فقط به متن اشعار آن منتهی نمی‌شود و داستانی از پیش‌زمینه ساخت این موسیقی نیز برای کاربران به نمایش در می‌آید. با این حال این نرم‌افزار از موزیک پلیر داخلی برخوردار نیست اما به‌راحتی با هر نرم‌افزار موزیک پلیری منطبق می‌شود.

  1. نرم‌افزار Quicklyric

لازم به ذکر است که نرم‌افزار Musixmatch تنها به دانلود متن موسیقی‌ای می‌پردازد که در حال پخش است. با این حال نرم‌افزار Quicklyric به جستجو در میان لیست موسیقی‌های شما می‌پردازد و تمامی متن‌های یافته شده برای آن‌ها را دانلود می‌کند. این نرم‌افزار تمام متن‌های یاد شده را به‌صورت یکجا دانلود کرده و در حافظه خود ذخیره می‌کند. به‌این‌ترتیب کاربر به‌صورت آفلاین نیز می‌تواند از این ویژگی برخوردار شود.

  1. نرم‌افزار Lyrically

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار یافتن اشعار موسیقی‌ها اتصال آن به پایگاه داده‌ای بسیار قوی یعنی Lyric Wikia است. پایگاه داده ‌این نرم‌افزار با داشتن میلیون‌ها متن و به‌روزرسانی‌های روزانه مفید به یکی از موثق‌ترین منابع برای متن‌های موسیقی‌ها تبدیل‌شده است. این نرم‌افزار نیز مانند چند نمونه پیشین از موزیک پلیر داخلی برخوردار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا