نماد سایت موبایلستان

۷۰ درصد توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل اندروید را به دیگر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند


۷۰ درصد توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل اندروید را به دیگر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند ، البته در این میان IOS وضعیت بهتری دارد و تنها ۳۳درصد از برنامه‌نویسان این سیستم‌عامل درآمد کمتر از ۱۰۰ دلار به ازای هربرنامه در ماه دارند. این مقدار برای اندروید ۵۰ درصد و برای سیستم‌عامل‌های دیگر، بیشتر است.
اگرچه هیچ مدرک مستندی در این زمینه وجود ندارد اما اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند بر این عقیده‌اند که برنامه‌های نرم‌افزاری ابتدا و به طور انحصاری برای سیستم‌عامل IOS عرضه می شوند و سپس نسخه تبدیل شده آن‌ها روانه گوشی‌های اندرویدی می‌شوند.
این فرضیه ممکن است به ویژه در خصوص برنامه‌های با کارایی بالا درست باشد اما مطالعات جدید نشان می‌دهند اکثریت توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری ترجیح می‌دهند سیستم‌عامل اندروید را به عنوان پلتفرم هدف برای تولید برنامه‌های مرتبط با گوشی‌های هوشمند انتخاب کنند.

در تحقیقات انجام گرفته از سوی Vision Mobile که از ۱۰هزار توسعه‌دهنده نرم‌افزاری در ۱۳۷ کشور مختلف جهان جمع‌آوری شده این گونه نتیجه گرفته شده که ، ۷۰ درصد توسعه‌دهندگان، اندروید را برای تولید برنامه‌ها ترجیح می‌دهند. این درحالیستکه ۵۱ درصد IOS را انتخاب کرده‌اند. این بدان‌معناست که در آینده‌ای نزدیک، برنامه‌های انحصاری زیادی برای سیستم‌عامل اندروید عرضه خواهد شد. ویندوزفون نیز توانسته آمار خوب ۲۸ درصد را به خود اختصاص دهد.
از سوی دیگر بلک‌بری قریب به ۱۱درصد را به خود اختصاص داده که این مقدار از آمار پلتفرم توسعه HTML5 نیز کمتر است (۱۵درصد).
البته هدف اصلی توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، کسب درآمد است اما در این گزارش اذعان شده به دلیل اشباع بازار نرم‌افزارهای موبایلی، داشتن درآمد مناسب در این بخش کمی سخت به نظر می‌رسد. تقریبا ۲۵ درصد این توسعه‌دهندگان هیچ درآمدی از تولید برنامه نداشته‌اند. ۶۴درصد از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای اندرویدی درآمدی کمتر از ۵۰۰ دلار به ازای هر برنامه در ماه داشته‌اند و ۵۰ درصد از تولید‌کنندگان برنامه‌های IOS نیز کمتر از مقدار یادشده درآمد داشته‌اند.

۷۰ درصد توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل اندروید را به دیگر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند البته در این میان IOS وضعیت بهتری دارد و تنها ۳۳درصد از برنامه‌نویسان این سیستم‌عامل درآمد کمتر از ۱۰۰ دلار به ازای هربرنامه در ماه دارند. این مقدار برای اندروید ۵۰ درصد و برای سیستم‌عامل‌های دیگر، بیشتر است.
مدنظر داشته باشید که تولید و عرضه یک برنامه موفق، نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه و صرف وقت زیاد دارد.
پایان خبر./
خروج از نسخه موبایل