اخبار

70 درصد توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل اندروید را به دیگر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند

70 درصد توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل اندروید را به دیگر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند ، البته در این میان IOS وضعیت بهتری دارد و تنها 33درصد از برنامه‌نویسان این سیستم‌عامل درآمد کمتر از 100 دلار به ازای هربرنامه در ماه دارند. این مقدار برای اندروید 50 درصد و برای سیستم‌عامل‌های دیگر، بیشتر است.

اگرچه هیچ مدرک مستندی در این زمینه وجود ندارد اما اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند بر این عقیده‌اند که برنامه‌های نرم‌افزاری ابتدا و به طور انحصاری برای سیستم‌عامل IOS عرضه می شوند و سپس نسخه تبدیل شده آن‌ها روانه گوشی‌های اندرویدی می‌شوند.

این فرضیه ممکن است به ویژه در خصوص برنامه‌های با کارایی بالا درست باشد اما مطالعات جدید نشان می‌دهند اکثریت توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری ترجیح می‌دهند سیستم‌عامل اندروید را به عنوان پلتفرم هدف برای تولید برنامه‌های مرتبط با گوشی‌های هوشمند انتخاب کنند.

در تحقیقات انجام گرفته از سوی Vision Mobile که از 10هزار توسعه‌دهنده نرم‌افزاری در 137 کشور مختلف جهان جمع‌آوری شده این گونه نتیجه گرفته شده که ، 70 درصد توسعه‌دهندگان، اندروید را برای تولید برنامه‌ها ترجیح می‌دهند. این درحالیستکه 51 درصد IOS را انتخاب کرده‌اند. این بدان‌معناست که در آینده‌ای نزدیک، برنامه‌های انحصاری زیادی برای سیستم‌عامل اندروید عرضه خواهد شد. ویندوزفون نیز توانسته آمار خوب 28 درصد را به خود اختصاص دهد.

از سوی دیگر بلک‌بری قریب به 11درصد را به خود اختصاص داده که این مقدار از آمار پلتفرم توسعه HTML5 نیز کمتر است (15درصد).

البته هدف اصلی توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، کسب درآمد است اما در این گزارش اذعان شده به دلیل اشباع بازار نرم‌افزارهای موبایلی، داشتن درآمد مناسب در این بخش کمی سخت به نظر می‌رسد. تقریبا 25 درصد این توسعه‌دهندگان هیچ درآمدی از تولید برنامه نداشته‌اند. 64درصد از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای اندرویدی درآمدی کمتر از 500 دلار به ازای هر برنامه در ماه داشته‌اند و 50 درصد از تولید‌کنندگان برنامه‌های IOS نیز کمتر از مقدار یادشده درآمد داشته‌اند.


70 درصد توسعه‌دهندگان، سیستم‌عامل اندروید را به دیگر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند البته در این میان IOS وضعیت بهتری دارد و تنها 33درصد از برنامه‌نویسان این سیستم‌عامل درآمد کمتر از 100 دلار به ازای هربرنامه در ماه دارند. این مقدار برای اندروید 50 درصد و برای سیستم‌عامل‌های دیگر، بیشتر است.

مدنظر داشته باشید که تولید و عرضه یک برنامه موفق، نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه و صرف وقت زیاد دارد.

پایان خبر./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا