اخبار

AMD از کارت‌های گرافیکی Radeon Pro Duo رونمایی کرد

AMD در کنفرانس خبری خود در رویداد GDC 2016 کارت‌های گرافیکی جدیدی به نام Radeon PRo Duo رونمایی کرد که به نظر متشکل از دو پردازنده‌ی گرافیکی فیجی کلاس فیوری هستند.

هرچند اخبار زیادی در کنفرانس خبری منتشر نشد اما به نظر می‌رسد که این کارت گرافیک، همان Radeon R9 Fury X2 باشد که مدت‌ها منتظر آن بودیم. AMD به جای قرار دادن این کارت در سری Fury سعی کرده تا آن را به عنوان قدرتمندترین پلتفورم برای اجرای محتویات واقعیت مجازی معرفی کند که به کاربر اجازه می‌دهد تا به لطف پردازنده‌ی گرافیکی دوگانه، بتواند محتویات واقعیت مجازی را تولید و همچنین تجربه کند.

چیزی که AMD به آن اشار کرده این است که Radeon Pro Duo توانایی محاسبات  ۱۶TFLOPS را داشته که تقریبا چیزی دو برابر توانایی Radeon R9 Nano است. این کارت گرافیک برای مصارف سنگین تکنولوژی LiquidVR ساخته شده که باعث می‌شود محتویات و همچنین بازی‌های واقعیت مجازی به بهترین شکل در پردازنده‌های گرافیکی AMD پردازش شده و در نتیجه بهترین تجربه‌ی واقعیت مجازی را برای کاربران به ارمغان آورد.

AMD از کارت‌های گرافیکی Radeon Pro Duo رونمایی کرد ۱

با در نظر گرفتن تصاویری که از این کارت گرافیک منتشر شده احتمالا Radeon Pro Duo از یک لوپ بسته‌ی سیستم خنک کننده‌ی مایع استفاده می‌کند؛ درست مانند آنچه که در R9 Fury X مشاهده کرده بودیم. ورودی/خروجی‌های این کارت نیز شامل ۲ درگاه Displayport و همچنین دو درگاه HDMI می‌شود.

این کارت گرافیک همچنین به عنوان اولین محصول AMD شناخته می‌شود که در خط «آماده برای ساخت واقعیت مجازی» قرار می‌گیرد. در واقع این یک قطعه‌ی کلیدی سخت افزاری برای پروژه‌ی در دست ساخت کرایتک است که هدف آن گرد هم آوردن توسعه دهندگان واقعیت مجازی بر روی کرای انجین است تا بتوانند یک آزمایشگاه مجهز واقعیت مجازی بسازند.

کمپانی AMD یکی از شریکان پروژه‌ی VR First کرایتک است که هر دستاوردی که داشته باشند قرار است بر روی کارت‌ گرافیکی Radeon Pro Duo سوار گردد. باید در نظر داشته باشید که این کارت قرار است قیمتی معادل ۱,۴۹۹ دلار داشته باشد و همچنین در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ عرضه شود. این تقریبا قیمتی معادل کارت گرافیک Radeon R9 295X2 دارد و ۲۰۰ دلار نیز از ۲ کارت گرافیک Radeon R9 Fury X که به صورت جداگانه خریداری شده و به صورت  Crossfire نصب گردند بیشتر است.

AMD از کارت‌های گرافیکی Radeon Pro Duo رونمایی کرد ۲

منبع: Techspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا