اخبار

آشکار شدن زمان انتشار سیستم عامل اندروید 13

گوگل اخیراً اندروید 13 بتا 4 را معرفی کرده است که آخرین به‌روزرسانی بتا با نسخه کاندید انتشار قبل از عرضه نسخه پایدار سیستم عامل اندروید 13 بود. در حالی که قرار است این اتفاق در چند هفته آینده رخ دهد، تا کنون جدول زمانی دقیقی مشخص نشده بود. گوگل اخیراً بولتن امنیتی آگوست 2022 را منتشر کرده که اشاره به جدول زمانی انتشار اندروید 13 داد.

بولتن امنیتی ماه آگوست در مورد آسیب‌پذیری‌های اندروید 13 صحبت می‌کند و اینکه چگونه یک وصله امنیتی 2022-09-01 یا بالاتر این مشکلات را در دستگاه‌های دارای Android 13 برطرف می‌کند. این نشان می‌دهد که وصله امنیتی همراه با Android 13 برای کاربران در سپتامبر منتشر خواهد شد.

اگرچه، می‌توان آن را به‌عنوان نسخه AOSP (پروژه منبع باز اندروید) اندروید 13 معرفی کرد. برای تلفن‌های پیکسل، از جمله سری پیکسل 6، ممکن است تا 2 یا 3 هفته دیگر عرضه شود. برای یادآوری، اندروید 12 دو هفته پس از عرضه AOSP آن در ماه اکتبر به دستگاه‌های پیکسل رسید. از طرف دیگر اندروید 12 در ماه اکتبر با تاخیر عرضه شد. اندروید 11 و اندروید 10 در ماه سپتامبر عرضه شدند، در حالی که اندروید 9 در ماه آگوست عرضه شد. همه اینها به چرخه انتشار نامنظم اندروید گوگل اشاره دارد، اما ممکن است شاهد انتشار زودتر از حد انتظار اندروید 13 باشیم.

سیستم عامل اندروید 13 سپتامبر انتشار پیدا می کند

همچنین باید توجه داشته باشید که به روزرسانی بتا اندروید 13 یک ماه قبل از رویداد I/O 2022 منتشر شده است. زودتر از برنامه معمول انتشار، بنابراین باید دید دقیقاً چه زمانی گوگل قصد دارد نسخه پایدار اندروید 13 را برای عموم مخاطبان عرضه کند. انتظار داریم به زودی اطلاعیه‌ای در این مورد منتشر شود. بنابراین، برای اطلاعات بیشتر باید منتظر ماند.

در همین حال، گوگل نیز نسخه بتای اندروید 13 را برای پیکسل 6a که اخیرا معرفی شده است، منتشر کرد. نسخه بتا 4.1 اندروید 13 که اخیراً به‌عنوان یک به‌روزرسانی امنیتی منتشر شد، اکنون به عنوان تنها به‌روزرسانی بتا برای دستگاه‌های پیکسل 6a در دسترس خواهد بود. پس از انتشار AOSP اندروید 13، به زودی نسخه پایدار آن را دریافت خواهد کرد.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا